Yaşam

Çinli turist Tunceli'de ayı dehşetini yaşadı

Tunceli'de 2 bin 400 rakımlı Karagöl Krateri'ne giden Çinli turist anne ayının saldırısına uğradı. Askeri helikopterle hastaneye ulaştırılan turistin vücudunun bir çok bölgesinde derin kesikler olduğu ve ameliyata alındığı öğrenildi.

Tunceli'nin Ovacık ilçesine turistik amaçla gelen Çinli Jan Emmett Seto, Karagöl Krateri bölgesinde ayı saldırısına uğradı. Vücudunda derin kesikler oluşan Seto, bölgeye sevk edilen askeri helikopterle Tunceli Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldı.

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki 2 bin 400 rakımlı Karagöl Krateri'ne giden 33 yaşındaki Çinli Jan Emmett Seto, tek başına bölgede yaptığı gezi sırasında, yavrularıyla birlikte olan bir ayının saldırısına uğradı.

Saldırıda yaralanan Seto, 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak, durumu hakkında bilgi verdi. Sağlık görevlileri, gelen çağrının bulunduğu koordinatın engebeli arazi olması nedeniyle bölgeye helikopterle ulaşmak için askeri yetkililerden destek istedi.

Vali Mehmet Ali Özkan'ın talimatıyla sağlık görevlileri askeri helikopterle, Seto'nun bulunduğu bölgeye hareket etti. Bölgeye ulaşan ekiplerin ilk müdahaleyi yaptığı Seto, ardından helikopterle Tunceli Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldı. Saldırıda vücudunun bir çok bölgesinde derin kesikler oluşan Seto'nun ameliyata alındığı öğrenildi.

Sitene Ekle