Gündem

"Cinayet konsoloslukta başladı, rezidansta bitti!"

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın şüpheli bir şekilde kaybolmasıyla gündeme gelen Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'yla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Başkonsolos Muhammed Uteybi'nin, tam da konutunda incelemelerin başlayacağı dakikalarda Türkiye'yi terk ettiğini duyuran Habertürk yazarı Sevilay Yılman, Kaşıkçı'nın bir cinayete kurban gittiğine ilişkin iddialarla ilgili detayları da aktardı.

Başkonsolos, 2 Ekim'de Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasının ardından konutundan çıkmamıştı.

Başkonsolosun yaşadığı konutunda ve konsolosluk araçlarında bu akşam saatlerinde arama yapılması bekleniyordu. İşte tam da bu dakikalarda Başkonsolos Muhammed Uteybi'nin Türkiye'den ayrıldığı ortaya çıktı.

Haberi, Habertürk yazarı Sevilay Yılman duyurdu. Yılman, "Oldukça dikkat çekici. Başkonsolosun konutunda yapılacak aramaya dakikalar kala, başkonsolos Türkiye'den ayrılıyor. Bende sanki bir şeylerin ortaya çıkacağına hisseti düşüncesini oluşturdu" dedi. 

"CİNAYET KONSOLOSLUKTA BAŞLAYIP, REZİDANSTA BİTTİ DENİYOR"

Dün akşam ekiplerin Başkonsolosluk binasında yaptığı incelemede çok önemli bulgulara ulaştığını da belirten Yılman, "Cemal Kaşıkçı cinayetinin baikonsolosluk binasında başladığı, başkonsolosun rezidansında sona erdiği söyleniyor" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar
Günün Videosu
Marmara'yı kaplayan deniz salyalarının temizlenmesi için 8 Haziran'da seferberlik başlatıldı. Çalışmaların ilk başladığı yer olan Caddebostan Plajı'nda salyaların tamamen temizlenmediği görüldü. Ancak vatandaşlar buna aldırmadan yüzmeye devam etti.