Gündem

Çin Büyükelçiliği'ne: Bize işkence mi yaparsınız?

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Meral Akşener ile Mansur Yavaş'ın Barın katliamı konulu sosyal medya paylaşımlarına tepki gösterdi. İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, büyükelçiliğin tweetine yanıt vererek "Ne yaparsınız mesela? Hepimizi toplama kamplarına alıp asimile mi edersiniz? Bize işkence mi yaparsınız?" ifadesini kullandı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Sincan'ın Barın kentinde katliam yapıldığına yönelik paylaşımlarına tepki gösterdi.

"Çin tarafı, herhangi bir kişi veya gücün Çin’in egemenliğine ve toprak bütünlüğüne herhangi bir şekilde meydan okumasına kararlılıkla karşı çıkmakta ve bunu şiddetle kınamaktadır" denilen açıklamada, "Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır" ifadeleri tehdit olarak algınlandı.

"EVLERİMİZE, İFFETİMİZE Mİ MUSALLAT OLURSUNUZ?"

 Büyükelçiliğin bu tweetine İYİ Parti cephesinden ilk yanıt Yavuz Aliağıroğlu'ndan geldi.

Yapılan açıklamayı Twitter hesabından alıntılayan Ağıralioğlu, "Ne yaparsınız mesela? Hepimizi toplama kamplarına alıp asimile mi edersiniz? Bize işkence mi yaparsınız? Camilerimizi mi yıkarsınız ? Doğu Türkistan'lı mazlum kardeşlerimize yaptığınız gibi bizi de hapse mi atarsınız? Evlerimize, iffetimize mi musallat olursunuz? Ne yaparsınız?" dedi.

 

Günün Videosu
15 Temmuz darbe girişimini yöneten isimlerden biri olan eski jandarma yarbay Turgay Sökmen'in firar etmeden önce Akıncı Üssü'ndeki son görüntüleri ortaya çıktı. 'Konseyin karanlık yarbayı' olarak bilinen Sökmen'in rahat tavırları dikkat çekti. Kırmızı kategoride aranan Sökmen için 4 milyon lira ödül kondu.