Gündem

Cihat Yaycı’dan “Paramount Otel” açıklaması

Firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’a ait Bodrum’daki Paramount Otel’de kaldığı ortaya çıkan müstafi Tümamiral Cihat Yaycı, “Hiçbir yerde gayri meşru bir şekilde ve gayri etik şekilde kalmadım. Kalmam. Ayrıca, bugüne kadar bir otele giderken sahibi kimdir diye hiç sorgulamadım” dedi.

Bodrum’da kara para aklandığı iddialarıyla gündeme gelen ve birçok medya mensubu ile bürokratın kaldığı Paramount Otel’in müdavimleri arasında Cihat Yaycı'nın da olduğu ortaya çıkmıştı. Yaycı’nın Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya ve Orhan Gencebay ile Paramount Otel'de görüntüleri çıkmıştı.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Cihat Yaycı'dan açıklama geldi.

Yaycı, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Hiçbir yerde gayri meşru bir şekilde ve gayri etik şekilde kalmadım. Kalmam. Ayrıca, bugüne kadar bir otele giderken sahibi kimdir diye hiç sorgulamadım. Kaldığım otelin sahibinin, bir suç işlediğinin ortaya çıkması, beni de suç ortağı yapmaz."

 

Günün Videosu
Sosyal medyada, TRT Haber muhabiri Bülent Güler’in Marmaris'te yangınlarla ilgili yaptığı canlı yayının bir kısmı kesilerek "yanan alanları yanmıyormuş gibi" anlattığı öne sürüldü. Ancak TRT Haber, muhabirin yayınının tamamını yayınlayarak yapılan algı operasyonunu çürüttü. Yayında muhabir Güler'in "yüksek kesimlerde alevler hala etkisini sürdürüyor" dediği ve hatta yangınların devam ettiği bilgisinin yayın esnasında altyazı şeklinde ekrana yansıtıldığı görüldü.