Spor |

Luyindama evlilik hikayesini anlattı

Christian Luyindama, GS TV'De özel hayatıyla ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Eşi Ornella ve çocuklarıyla yayına katılan Kongolu stoper, "Profesyonel olmadan önce bir takımda oynuyordum. O takımın sahibi de Ornella’nın ailesiydi. Yani Başkan'ın kızını kandırdım" dedi.

Galatasaray’ın Demokratik Kongolu stoperi Christian Luyindama, ligde şampiyon olacaklarına inandığını söyledi. GS TV'de yayınlanan 'Sarayın Yıldızları' programına ailesi ile birlikte konuk olan tecrübeli futbolcu, Sarı-Kırmızılı formayla unutamadığı maçın geçen sezonki Başakşehir maçı olduğunu söyledi:

"Başakşehir maçı. En önemlisi Başakşehir’e karşı kazandığımız 2 -1’lik maçtı. Şampiyon olmuştuk. Çok fazla anım var ama o maç özellikle çok önemliydi benim için" ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz haftalarda Alanyaspor maçında başına aldığı darbenin sorulması üzerine başarılı futbolcu, "Ben bir savaşçıyım. Ben maça nasıl başladıysam, aynı şekilde bitirmeliyim ve ayrıca orada da 3 puan almamız çok önemliydi, sonuna kadar sahada kalmak istedim."

'Boss' lakabını anlatan Luyindama, "Standard Liege’de oynarken, orada taraftarlar bana Boss lakabını takmıştı. Daha sonra Standard’de oynarken orada Türk taraftarlar da maç izlemeye geliyordu, dolayısıyla onlar da lakabımın Boss olduğunu öğrendi ve daha sonra Türkiye’ye geldiğimde oradaki gelenek burada da devam etti" dedi.

Christian Luyindama’nın evde nasıl bir eş ve baba olduğunu anlatan Ornella ise "Christian çok iyi bir baba. Hepimizle çok fazla ilgileniyor. Boş zamanında bizimle ilgilenir onun dışında konsol oyunu oynamayı sever. Aynı zamanda çok fazla şaka yapar. Genellikle evde ailece televizyon seyrediyoruz" diye konuştu.

Luyindama’nın çok duygusal biri olmadığını belirten Ornella, "Zaman zaman sürprizler yapar, hediyeler alır" dedi. Ornella, futbolcuların, ailelerini Florya'ya getirmesinin güzel motivasyon sağlığını söyledi. Maçtan önce eşini cesaretlendirdiğini belirten Ornella, "Maçtan sonra da aynı şekilde maçtan da değerlendirme yapıyoruz. Eğer hata yaptıysa, yaptığı hata hakkında da konuşuruz" ifadelerini kullandı.

Baba olmasının kendisini çok değiştirdiğini ifade eden Luyindama, "Çocuklarımla çok fazla ilgileniyorum. Baba olduktan sonra daha değiştim ve onlarla daha fazla zaman geçirmeye başladım. Gergin olduğum zamanlarda dahi onları gördüğüm zaman tekrar neşeleniyorum" dedi.

Eşiyle tanışma hikayesini paylaşan başarılı defans oyuncusu, "Profesyonel olmadan önce bir takımda oynuyordum. O takımın sahibi de Ornella’nın ailesiydi. Ornella’nın babası benim sonradan oynadığım takımın başkanıydı ve bir gün oyuncu ararken beni izlemeye geliyor ve izledikten sonra da diyor ki sen gel ve bizim takımda oyna. Ben de o takıma gittim ve Ornella ile öyle tanıştık, aramızda güzel bir çekim oldu. Daha sonra belediyeye gidip evlendik. Şimdi asıl düğün mayıs ayında olacak. Mayıs ayında da kendi aramızda dini nikah yapacağız" açıklamasında bulundu.