CHP'li Tanju Özcan'dan yeni skandal daha! Makam şoförünü genel müdürlüğe atadı!

Skandallarıyla ünlü CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, makam şoförü olarak çalışan Özgür Yıldız'ı Bolu Belediyesi'ne ait sosyal tesislerin yönetiminden sorumlu genel müdürlüğe atadı.

Sık sık skandalları ile gündeme gelen CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yeni bir olayla gündeme geldi.

MAKAM ŞOFÖRÜNÜ GENEL MÜDÜRLÜĞE ATADI

Bolu Belediyesi tarafından son meclis toplantısında alınan kararla belediyeye bağlı olarak Bol Tur Turizm Organizasyon Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi kuruldu.

1 Eylül 2022 itibarıyla hizmet vermeye başlayacak olan şirket, Bolu Belediyesi'ne ait sosyal tesislerin yönetiminden sorumlu olacak. Şirketin genel müdürlüğüne ise Tanju Özcan'ın milletvekilliğinden bu yana birlikte çalıştığı, belediyede de makam şoförü olarak çalışan Özgür Yıldız atandı.

Öte yandan Özcan için gözler CHP Yüksek Disiplin Kurulu'nda. Kesin ihraç istemiyle kurula sevk edilen Özcan için yarın karar çıkması bekleniyor.

YARIN KARAR GÜNÜ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, Meclis toplantısında AK Partili kadın üye ile yaşadığı diyalog, bardağı taşıran son damla oldu.

CHP yönetimi, “Parti sorumluluğu ile bağdaşmayan tutum ve davranışları” gerekçe göstererek disiplin süreci başlattı. CHP Yüksek Disiplin Kurulu, kesin ihraç istemiyle sevk edilen Özcan için toplanacak.

Tanju Özcan, disiplin kararının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan randevu istemiş ancak olumlu yanıt verilmemişti.

"İHRAÇ KARARI ÇIKARSA YASAL HAKLARIMI KULLANACAĞIM"

Bolu Belediye Başkanı Özcan, önceki toplantıda sözlü savunma yaptı, partiden ihraç edilmeyi beklemediğini söyledi:

"Hiç ceza verilmesine yer olmadığına karar verilmesini talep ettim ama bir ceza verilirse ya da ihraç kararı verilirse yasal haklarımı mahkemede aramaya devam edeceğim." Daha önce de disipline sevk edilen Özcan, uyarı cezası almıştı.

CHP'li Tanju Özcan'dan yeni skandal daha! Makam şoförünü genel müdürlüğe atadı! ile ilgili etiketler CHP Tanju Özcan skandal