Gündem |

CHP'li Öztrak: Birimlerimiz eşcinseller için yasal düzenleme üzerinde çalışıyor

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun LGBT’liler için yasal düzenleme vaadinde bulunarak eşcinsel evliliğin önünü açma girişimine partisinden açıklama geldi. Parti sözcüsü Faik Öztrak, ayrımcılığın önlenmesini amaçladıklarını söyleyerek partideki ilgili birimlerin bu konuda çalışma yürüttüklerini ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşcinseller için yasal düzenleme vaadinde bulundu. Kılıçdaroğlu, “cinsel yönelim”in yasayla dezavantaj olmaktan çıkarılacağını açıkladı.

CHP'DEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Kılıçdaroğlu’nun bu söylemi, eşcinsel evliliklere yönelik bir adım mı atılacağı” sorularını ve tepkilerini de beraberinde getirdi. Bu vaate ilişkin CHP Genel Başkanı Yardımcısı Faik Öztrak açıklama yaptı.

"AYRIMCILIĞI ÖNLEMEK İÇİN"

CHP MYK'sı sonrası kameralar karşısına geçen Öztrak, ayrımcılığı önlemek için bu adımı attıklarını ve partideki ilgili birimlerin çalışma yaptığını söyledi.

Öztrak, "CHP tüm yurttaşlarımızın insan hak ve özgürlüklerinden tam ve eşit fırsatlarla yararlanmasını her türlü ayrımcılığın önlenmesini en önemli hedeflerinden biri görüyor. İlgili birimlerimiz gerekli çalışmaları yürütüyor" dedi.