Gündem

CHP'li Gürsel Tekin'den partisine tepki: Atamalar ve akraba ilişkileri CHP'nin fıtratında değil

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den partisine yönelik dikkat çeken eleştiriler geldi. CHP'de gelenekler ve kurallardaki aşınmanın kendisini rahatsız ettiğini belirten Tekin, "Uzun süredir partinin içinde olan biri olarak son dönemlerdeki atama şekilleri, yakınlar akrabalar ilişkileri Cumhuriyet Halk Partisi'nin fıtratında olan bir durum değildir" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Haberler.com'un Youtube kanalında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"Partiniz için bir özeleştiride bulunmak ister misiniz?" sorusuna yanıt veren Tekin, "Partimle ilgili en çok özeleştiri yapan siyasetçi benim. Uzun süredir partinin içinde olan biri olarak son dönemlerdeki atama şekilleri, yakınlar akrabalar ilişkileri Cumhuriyet Halk Partisi'nin fıtratında olan bir durum değildir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin 68 yıl iktidar olmayıp hayatta kalmasının temel nedeni kuralları ve gelenekleridir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin gelenekler ve kurallar konusunda az da olsa bir aşınma göstermesi beni rahatsız ediyor" dedi.

MİLLET İTTİFAKI'NIN CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM OLACAK?"

Önümüzdeki seçimlerde Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?" sorusuna ise Tekin, "Benim öyle bir etkim yetkim yok. Tarih belli değil öncelikle. Ben inanıyorum ki 4 siyasi parti buna önümüzdeki günlerde gerçekten Türkiye'nin birikmiş sorunlarının üstesinden gelebilecek yeni bir kadro çıkarabilecek." sözleriyle yanıt verdi.

"2022'DE KENDİMİZİ SEÇİM ATMOSFERİNDE GÖRECEĞİZ"

Tekin, siyaset gündeminin en tartışmalı konularından biri olan erken seçim konusuna da değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli her fırsatta seçimlerin 2023 yılında yapılacağını söylerken, Tekin ise konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Seçim, sayılı günlere kaldı. Üç ay sonra 2022'ye giriyoruz. Doğal olarak bu süreç zaten bir seçim atmosferi olacak. Erken seçim olur mu olmaz mı bilinmez ama bir 6 ay sonra hepimiz kendimizi bir seçim atmosferinde göreceğiz."