Gündem |

CHP'li Faik Öztrak, Türkkan'ın küfür ettiği şehit ağabeyine 'provakatör' dedi, savcıları göreve çağırdı

Cumhuriyet Halk Partisi MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti'li Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de şehit yakınına küfür etmesine ilişkin, "Bu işte çok ağır bir provokasyon olduğu açık." dedi. Öztrak, bu provakasyonla ilgili Cumhuriyet savcılarının soruşturma açıp açmadığını sordu.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantıya ilişkin açıklamada bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, şehit ağabeyi Tahir Gümren'e küfür eden İYİ Partili Lütfü Türkkan ile ilgili soru üzerine "Bu işte çok ağır bir provokasyon olduğu açık" dedi.

"İYİ Parti'nin Lütfü Türkkan hakkındaki tasarrufunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Öztrak, şu ifadeleri kullandı:

"Bu işte çok ağır bir provokasyon olduğu açık. İzmir'de yaşayan bir vatandaş kalkıyor Meral Hanım'ın gezisi için özel olarak oraya geliyor. Bu hayatın olağan akışına uygun bir durum değil. Daha önce Sayın Akşener'e yönelik Rize'de gerçekleşen provokasyon akıllarda. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söyledikleri de akıllarda. Şehit cenazesinde Sayın Genel Başkanımıza yapılan linç girişimini Erdoğan'ın grubunda gösterdiği, seyrettirdiği de akıllarda. Bu çirkin saldırıyı nasıl sahiplendiği de akıllarda. Anlaşılan Erdoğan milletin sorunlarına çözüm üretemedikçe bu tür yöntemlere daha sık başvuracak. Hepimizin bu tür provokasyonlara karşı çok daha dikkatli olması gerek. Şu soruyu sormak istiyorum: Provakasyonla ilgili Cumhuriyet savcıları bir soruşturma açmış mıdır?"