Gündem |

CHP'li Eskişehir Belediyesi'nden skandal girişim iddiası! TESEV internet sitesinden duyurdu!

PKK ve uzantısı PYD'ye verdiği destek ile Türkiye'nin büyük tepkisini çeken İsveç ile gerginlikler devam ediyor. NATO'ya girmek için Türkiye'nin iznine ihtiyacı olan İsveç, örgüte desteğini sürüdürüyor. Tüm bu gelişmeler yaşanırken TESEV'in internet sitesinde yaptığı duyuruya göre, CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İsveç'in düzenlediği "TOPLUMSAL CİNSİYET"seminerine katılmaya hazırlanıyor.

MEVLÜT YÜKSEL/ÖZEL HABER

Türkiye yıllardan beri bölücü ve uyuşturucu madde kaçakçısı terör örgütü PKK ile mücadelesini aralıksız olarak devam ettiriyor.

KANLI ÖRGÜT PKK VE PYD'Yİ ABD VE AB DESTEKLİYOR!

PKK'nın başta Amerika olmak üzere, çeşitli Avrupa ülkelerinden her türlü destek aldığı biliniyor. Türkiye'nin tüm diplomatik çabalarına rağmen Türkiye'nin gelişmesini ve güçlenmesini istemeyen ülkelerin desteklediği PKK, Suriye'de yıllardan beri meydana gelen iç karışıklıktan faydalanarak, özellikle zengin petrol ve tarım bölgelerindeki şehirleri işgal etmişti.

PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG'nin zorla elinde tuttuğu bu bölgelerde bir terör devleti kurmaya hazırlandığı ortaya çıkmıştı.

İSVEÇ VE FİLLLANDİYA PKK/PYD'Yİ AÇIK AÇIK DESTEKLİYOR!

Avrupa ülkelerinin bölücü terör örgütü PKK ve uzantısı PYD'ye destek veren ülkelere son olarak İsveç ve Finlandiya'nın da katıldığı anlaşılmıştı. NATO'ya girmek için Türkiye'nin iznine ihtiyacı olan İsveç ve Finlandiya'nın, kanlı terör örgütüne gizli olarak askeri olduğu kadar, maddi destekler verdikleri, belgelerle gün yüzüne çıkarılmıştı. Türkiye'nin büyük tepkisini çeken iki ülke ile gerginlikler sürüyor.

CHP'Lİ ESKİŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN İSVEÇ'TE SKANDAL GİRİŞİM İDDİASI!

Tüm bu gelişmeler olurken, Türkiye'den İsveç'in düzenlediği bir toplantıya CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin katılacağı iddia edildi. TESEV'in internet sitesinde yaptığı duyuruya göre, CHP'li Eskişehir Belediyesi İsveç'in düzenlediği "TOPLUMSAL CİNSİYET"seminerine katılmaya hazırlanıyor.

TESEV internet sitesinde projeden şöyle bahsedildi:

"UNWOMEN ortaklığı ile yürütülen Mor Haritam Projesi, İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) aracılığıyla fonlanan “Türkiye’de Siyasi Liderlikte ve Siyasi Katılımda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi” kapsamında uygulanmaktadır.

Bu proje belediyelerin veriye dayalı toplumsal cinsiyet eşitliği politikaları geliştirmelerini ve yurttaşların da kısmen paylaşacağı veri ile sürecin katılımcı yürütülmesini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Mor Haritam belediyenin kadın merkezleri sosyal yardımlar, gündüz bakım evleri gibi toplumsal cinsiyete duyarlı hizmetlerini göstererek kentlerde yaşayan kadınlar için bir başvuru ve bilgi merkezi olmayı hedefliyor.

2020’de Ankara Büyükşehir Belediyesi için hazırlanan sosyal risk haritası Mor Haritam’ın başarısının ardından, UNWomen ile geliştirilen iş birliği kapsamında 2023’e kadar 6 yeni belediye için toplumsal cinsiyet eşitliği temalı interaktif dijital politika araçları geliştirilecektir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi için hazırlanan harita Haziran ayı içerisinde kullanıma açılacaktır" açıklaması yapıldı.

TESEV'in duyurduğu bu katılımın ise belediyenin internet sitesinde yayınlanmamasının nedeni ise anlaşılamadı.

 

AVUKAT AYŞENAZ ÇİMEN FARK ETTİ, YAZAR AVAR VE GÖKÇEK RT YAPTI!

CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin İsveç'teki skandal katılım hazırlığını avukat Ayşenaz Çimen'in fark ettiği ve tweet atarak duyurduğu görüldü.

Çimen yazdığı tweetinde, "İsveç'te belediye binalarına boy boy PKK paçavrası ve Öcalan 'ın posterleri asılırken, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de İsveç'in düzenlediği "TOPLUMSAL CİNSİYET"seminerine katılıyor. Ha bir de Eskişehir Belediyesi 'ne "PKK'nın Dağdan İnişi" raporu hazırlayan TESEV eşlik ediyor.." yazdı.

Çimen'in tweetini, ünlü yazar Banu Acar'da twiti RT yaparak, "Bu gibi haberlerin sürekli takibi ve kamunun bilgilendirilmesi görevdir. Eline sağlık" şeklinde yazması dikkati çekti.

Yine Melih Gökçek'in de avukatı, Çimen'in mesajını RT yaptı. Çimen tweetinin devamında da "Tamamen tesadüf buldum bu semineri. TESEV bu aralar ne yapıyor dedim karşıma çıktı. İsveç 'in PKK'yı desteklediğini biliyoruz. Türkiye'nin bu konuda tavrı net. Fakat Eskişehir Belediyesi aynı duruşu sergilemiyor ve neden İsveç destekli Toplumsal Cinsiyet seminerine katılıyor?" eleştirisinde bulundu.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİLER YAĞDI!

Öteyandan TESEV'in internet sitesinde duyurduğu CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin İsveç'te "toplumsal cinsiyet" toplantısına katılmasına sosyal medyadan büyük tepki yağdı. Bu tepkilerde, "Büyükerşen'e Roma liyakat nişanıni boşuna mi taktı?

Bakin bunlarin partisi purtusu olmaz Roma her yerdedir. Antep'de F.Şahin,Eskişehir'de Büyükerşen olarak karşınıza çıkar

Bütün kilit noktalar tutulmuştur, her yerdeler", "Toplumsal cinsiyet kureselcilerin insani bozma surecinin kritik bir adımı..", "Tıpkı FETÖ'nün de içinde bulunduğu "Dinler Arası Diyalog" projesi gibi..."

İsveç ve benzeri ülkeler kadın, çocuk, insan hakları hatta insan haklarını savunuyor gözüküyorlar.  Ancak kapitalist-emperyalist çıkarları için, milyonlarca çocuğun kadının vahşice katledilmesine sebep oluyor, bu cinayetleri görmüyorlar/göstermiyorlar."

"İskandinav ülkeleri, Güney Kore gibi ülkeler toplumsal cinsiyet konusunda üs seçilmiş ülkeler. LGBT bayrağı ülke bayraklarının hemen yanında yer alıyor. PKK da LGBT’nin anne baba aynı öz kardeşi, ama bizimkiler hümanist takılıyor, kadınlara eşitlik adı altında" şeklinde tweetler olduğu gözlendi.