Gündem

CHP'li Erdoğdu, Demirtaş'ı böyle savundu: Silahlı siyaseti legal siyasete çekmek için çaba gösterdi

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Uğur Dündar'ın TELE1'de yayınlanan Demokrasi Arenası programına katıldı. Yayında hendek olaylarının mimarları arasında yer alan ve tutuklu bulunan eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın haksız yere hapis yattığını söyledi. Demirtaş'ı savunan Erdoğdu, "Silahlı siyaseti legal siyasete çekmek için çaba gösterdi." dedi.

Uğur Dündar'ın TELE1'de yayınlanan Demokrasi Arenası programına katılan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, CHP'nin ittifak ortağı HDP'nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ı savundu.

Aykut Erdoğdu, hendek olaylarının mimarlarından olan ve "Direnen gençlerinize dua edin" diyen Demirtaş için şunları söyledi:

"Demirtaş silahlı siyaseti legal siyasete çekmek için çaba gösterdi. 7 Haziran seçimlerinde 'Seni başkan yaptırmayacağız' dediği gün içeri alınma kararı almıştı. Sonra PKK ile birlikte bu ülke kana bulandı. Hatırlarsanız, haince bir polis yatağında infaz edildi. O süreçte PKK hiç yapmadığı eylemleri yaptı."

CHP'li Erdoğdu'nun teröre karşı durduğunu söylediği Selahattin Demirtaş, hendek kazan terör örgütü mensupları için, "Direnen gençlerimize dua edin." demişti.

 

Sitene Ekle