Gündem

CHP'li Cemal Emir'in haddini aşan açıklamalarına suç duyurusu!

AK Parti Ankara İl Başkanlığı, partisinin programında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Partililer için skandal ifadeler kullanan CHP'li Cemal Emir hakkında suç duyurusunda bulundu. Cemal Emir'in "Bu ceberut adamı göndereceğiz, bir daha gelmesinler diye kökünü kazıyacağız." sözleri büyük tepki çekmişti.

CHP Etimesgut İlçe Başkanı Cemal Emir'in hem Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hem de AK Partilileri hedef alan sözleri büyük tepki çekmişti. Emir'in "Bu ceberut adamı göndereceğiz, bir daha gelmesinler diye kökünü kazıyacağız. Korkutacağız, yıldıracağız, susturacağız." diye konuştuğu görüntülerin ardından AK Parti Ankara İl Başkanlığı harekete geçti.

HADDİNİ AŞAN SÖZLERE SUÇ DUYURUSU

AK Parti Ankara İl Başkanlığı, CHP Etimesgut ilçe başkanı hakkında Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

CEMAL EMİR NE DEMİŞTİ?

Kendisini dinleyenlere "Atatürk'ün gelmesini beklemeyin. Gelmeyecek. Hepiniz Atatürk olacaksınız" diye seslenen CHP'li Emir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "ceberut" dedi.

"KÖKLERİNİ KAZIYACAĞIZ"

Emir, "Bu ceberut adamı ülkenin başından atacağız. Bir daha onun gibi gelmesin diye bunların kökünü kazıyacağız" ifadelerini kullandı.

"YILDIRACAĞIZ SUSTURACAĞIZ!"

Sözlerini "Kimler korkacaksa korksun" diyerek sürdüren Emir, parti sloganlarının "Korkmayacağız, yılmayacağız, susmayacağız" olduğunu söyleyip Erdoğan destekçilerini hedef alarak "Korkutacağız, yıldıracağız ve susturacağız" şeklinde konuştu.

CEMAL EMİR KİMDİR?

Cemal Emir, 27 Nisan 1963 yılında Çorum'da doğmuştur. 1969 yılında Ankara'ya taşınan Emir, ilk, orta ve lise yıllarını Dikmen'de geçirmiştir.

Üniversite eğitimini ise Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde almıştır.