Gündem

CHP'li belediye başkanından yasak aşk skandalı! Başkandan ilk açıklama geldi

CHP Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan'a babalık davası açıldı. Kendisine karşı babalık davası açılması üzerine sessizliğini bozan belediye başkanından ilk açıklama ise geldi.

Hakkında 3 hafta önce Bursa 11. Aile Mahkemesi'nde ‘Babalık” davası açlan Bursa Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, medyada çıkan haberler üzerine basın toplantısı düzenledi. Özel hayatı üzerinden belediye yönetimine ve partisine saldırı olmasını kabul edemeyeceğini belirten Sertaslan, ‘'Öncelikle ailemden özür dilerim. Konu yargıda ve gizlilik kararı var. Bu ilk ve son konuşmam olacak. Yargının verdiği karar neticesinde herkes hak ettiğini yaşayacak. Haber özgürlüğü yerine iş siyasetçiyi linç kampanyasına taşınınca iki kelime söylemek zorundayım. Kimseyi kandırmadım. İki yetişkinin karşılıklı hatasıdır bu yaşadığım. Özel hayatının gizliliği lafına sığınmıyorum” dedi.

Tek özür dilemesi gereken kurumun ailesi olduğunu belirten evli ve 3 çocuk babası Sertaslan, şunları söyledi:

Babalık davası açılan Gemlik Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Uğur Sertaslan'dan  açıklama geldi - Güncel Siyaset Haberleri

“Ailem bir an olsun beni yalnız bırakmadı. Eşim ve çocuklarım çok şükür hep arkamda. Yargıdan çıkacak sonuç boynumuzun borcu olacaktır. Kimseyi sokakta, aç bırakmadım. Beni zorda bırakmak adına yaptıkları her yayın aslında bu memlekete önemli hizmetler verebilecek çocuklarıma ve hiç günahı olmayan ailemize yöneliyor. Bu konuda söyleyeceklerim bu kadar. Bu benim ilk ve son konuşmam. İnsan beşer kuldur, şaşar. Affedilmeye muhtaç olduğu anlar vardır. Bana böyle bakın ve lütfen böyle değerlendirin. İzin verin memlekete hizmete arkadaşlarımla devam edeyim.”

Daha önce konu ile ilgili CHP Genel Merkezi ile de görüştüğünü ifade eden Sertaslan, “Kimseyi kandırmadım. Biri 49, diğeri 37 yaşında karşılıklı yapılmış bir hata. Konunun detayları mahkemede. Kimseyi sokakta bırakmadım, aç bırakmadım. İki kişinin hatası olan durumda günahı olmayan insanlar da etkileniyorlar. Bana böyle bakın ve lütfen böyle değerlendirin. Bu konuda söyleyeceklerim bu kadar” diye konuştu.

D.A. isimli kadın iki yıl önce tanıştığı Mehmet Uğur Sertaslan'dan bir çocuğu olduğunu belirterek Bursa 11. Aile Mahkemesi'ne ‘Babalık” davası açmıştı.