Gündem

CHP'li belediye başkanına beyzbol sopalı saldırı!

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve avukatı, bir kafede akşam yemeği yemelerinin ardından 4 kişinin beyzbol sopalı saldırısına uğradı. Atabay ve avukatı saldırıda yaralanırken saldırganlardan biri gözaltına alındı.

İddiaya göre, bir kafede şahsi avukatı ile akşam yemeğinde buluşan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, yemek sonrası kahve içtiği sırada yaşlı bir kişinin restorana girmesin hemen ardından 4 kişinin saldırısına uğradı. Ellerinde beyzbol sopalarıyla restorana giren 4 kişi bir anda Belediye Başkanı Atabay ve avukatına saldırdı. Saldırıda Başkan Atabay ve avukatı kanlar içinde kalırken, saldırganlar garsonların müdahalesi üzerine olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Olayın duyulmasının ardından olay yerine emniyet güçleri sevk edilirken, belediye başkan yardımcıları ile çok sayıda belediye personeli olay yerine geldi. Başkan Atabay ve şahsı avukatı sağlık kontrolü ve darp raporu için ilçedeki özel bir hastaneye götürüldü. Başkan Atabay ve avukatının Didim’deki sağlık kontrolünün ardından kendi imkanlarıyla ADÜ Tıp fakültesine kontrol amaçlı gittikleri öğrenildi.

İşyerinin güvenlik kameralarını inceleyen emniyet güçleri şüphelilerden birini yakalayarak gözaltına alırken, diğer şüphelilerin yakalanması için araştırmalarını sürdürüyor.

“TÜM KADROLARLA BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

Olayın duyulmasının ardından Didim’e gelen CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır Didim belediyesi önünde açıklamalarda bulundu. Çankır “Talihsiz bir haber aldık ve buraya intikal ettik. Didim Belediye Başkanımız Deniz Atabay’a, mefhum bir saldırı bilgisi aldık. Sağlık durumu genel olarak iyi; Aydın Valiliği, Didim Kaymakamlığı, İl Emniyet ve İlçe emniyet müdürlüğü yetkililerimiz gerekli çalışmaları yapıyorlar. Önümüzdeki saatlerde faillerin yakalanması da tarafımıza iletilecek. CHP olarak tüm kadrolarımızla belediye başkanımızın yanındayız. Bugüne kadar hiçbir illegal işlere pabuç bırakmadık. Bundan sonrada bırakmayacağız.” dedi.

DENİZ ATABAY KİMDİR?

Deniz Atabay 23 Eylül 1959 yılında İstanbul 'da doğdu. Lise eğitimi sonrası , Marmara Üniversitesi Fransızca bölümünden son sınıfta çeşitli sebeplerle ayrılıp Fransa' ya giderek Fransızca bölümünde eğitimine devam etti.

Türkiye 'ye döndükten sonra petrol, sağlık ve inşaat sektöründe çalışmalarını sürdürdü. Daha sonra Didim'e yerleşti. 1989 yılından beri Didim'de yaşıyor. 4 dönem Didim Turizim Derneği Başkanlığı yaptı. Didim Rotary Kulübü Didim Yelken Kulübü kurucularından olmakla birlikte turizm adına Didim'de var olan pek çok projeye imza attı. 30 Mart 2014 yılında Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Didim Belediye Başkanlığına seçildi. Halen görevine devam etmektedir.

Günün Videosu
Muğla'nın Marmaris Armutalan mahallesindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle başlayan yangın yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Yangın bölgesinde 1 kişi yaşamını yitirdi. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay yangının üç farklı noktada başladığını belirterek, "Sabotaj ihtimali oldukça kuvvetli" dedi.