CHP'den Türk ordusuna hakaret edip polise taş atan HDP'li Aysel Tuğluk için özgürlük çağrısı

CHP, Türk ordusuna "militarist grup" diyen, polise taş atarken görüntülenen ve hastaneden terörist kaçırdığı belirlenen HDP'li Aysel Tuğluk'a özgürlük istedi. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, "Vicdanımızı baskılara teslim etmeyeceğiz" diyerek, tutuklu bulunan Tuğluk'un serbest bırakılması için çağrıda bulundu. CHP'li Tuncay Özkan da Tuğluk'un tutuklu olmasının "vicdansızlık" olduğunu söyledi.


Cumhuriyet Halk Partisi, Türk ordusunu hedef alan, PKK elebaşına "sayın" diye hitap eden ve teröristlerle bağlantısı çıkan HDP'li Aysel Tuğluk'a kol kanat gerdi.

'SERBEST BIRAKILSIN' ÇAĞRISI YAPTILAR

2014'te Kobani bahanesiyle düzenlenen 6-7 Ekim olaylarına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklu bulunan HDP'li Aysel Tuğluk için özgürlük isteyen CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, şunları söyledi:

Sizin değer yargılarınızla düşünmek ve hissetmek zorunda değiliz... Zamanın ruhuna veya gücüne teslim olmak zorunda da değiliz... Vicdanımızı baskılara teslim etmeyeceğiz...

TUĞLUK'UN RESMİNİ PAYLAŞTILAR

Erdoğdu gibi Tuğluk'un serbest bırakılması için çağrıda bulunan bir başka isim de CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen oldu. Sosyal medya hesabından "Aysel Tuğluk'a Özgürlük" etiketini kullanarak paylaşım yaptı.

CHP'Lİ ÖZKAN: VİCDANSIZLIK

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise HDP'li Tuğluk'un tutuklu olmasının "vicdansızlık ve zulüm" olduğunu savunarak "Aysel Tuğluk ağır hastalığına rağmen hala tutuklu. Bu vicdansızlık ve zulüm derhal bitmelidir" dedi.

POLİSE TAŞ ATMIŞTI

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde çıkan olaylarda, HDP'nin eski vekili Aysel Tuğluk, polise taş atarken görüntülenmişti. Taş attığını doğrulayan Tuğluk, "Kendimi savunmak için yerde bulduğum taşla karşılık verdim" sözleriyle kendisini savunmuştu.

TERÖRİSTİ HASTANEDEN KAÇIRDI

2014’te örgüte katıldıktan sonra teslim olan “Bahoz Bismil” kod adlı M.D.’nin ifadesi, HDP’li Aysel Tuğluk’un terör bağlantısını deşifre etmişti. M.D, Tuğluk'un "Geçmiş olsun. Seni Nusaybin’e götüreceğiz" diyerek 200 dolar verdiğini ve şoförüyle kendisini kaçırdığını itiraf etmişti.

ÖCALAN'A "SAYIN" DEDİ

Tuğluk, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a "sayın" diyerek hitap etmişti. Yaptığı bir konuşmada, "Birileri 'Sayın Öcalan'ı sevmeyebilir, beğenmeyebilir. Hatta kendince küçümseyebilir ama sayın Öcalan bir önderdir." ifadelerini kullanmıştı.

CHP'den Türk ordusuna hakaret edip polise taş atan HDP'li Aysel Tuğluk için özgürlük çağrısı ile ilgili etiketler CHP HDP aysel tuğluk aykut erdoğdu