Gündem |

CHP'den 23 Nisan'da çocuk istismarı: Minikleri protestocu yaptılar

ANTALYA'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları'nda Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan Atatürk Anıtı'na çelenk sunma törenine CHP'liler, çocukların taşıdığı '23 Nisan'ı kutlayacağım bana ne', '23 Nisan'a anamı da aldım geldim', 'Cumhuriyetin çocuklarına yasak işlemez' yazılı dövizlerle katıldı.

Antalya'da Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni CHP'lilerin protestosuna sahne oldu. Partililerin çocukları törene CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı imzalı '23 Nisan'ı kutlayacağım bana ne', “23 Nisan'a anamı da aldım geldim', 'Cumhuriyetin çocuklarına yasak işlemez' yazılı dövizlerle katıldı.

CHP Antalya İl Başkanı Semih Esen, CHP Antalya Milletvekili Devrim Kök, CHP'li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in yanı sıra çok sayıda partilinin de katıldığı meydandaki çelenk sunma töreninde İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün çelenginin sunulmasının ardından anıta CHP İl Başkanlığı çelenk bıraktı. Ardından aralarında TMMOB bağlı odalar ve DİSK'in de bulunduğu sendika ve sivil toplum örgütleri sırasıyla anıta çelengini sundu.