Gündem

Kaftancıoğlu ile Çelebi birbirine girdi!

CHP'de yine kılıçlar çekildi, iki isim ekranlar ve sosyal medya üzerinden kavgaya tutuştu. CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu 'Atatürk' üzerinden tartıştı.

Halk TV'de yayınlanan programda konuşan Kaftancıoğlu'nun sarf ettiği 'Atatürk ile sorunu olan biriyle değil siyaset yapmayı çok net söylüyorum evine gidip dostluk yapmayı bile doğru bulmam.” sözlerine twitter üzerinden yanıt veren Çelebi Kaftancıoğlu için şunları söyledi:

"Katledilen aydınımız Ümit Kaftancıoğlu anmasına katılıp,gelini olduğu için hanımefendiyi tanıdım. Cezaevinden tanımam. Aynı PM’de görev yaptığı birini cezaevinde zannetmesi trajikomik. Abimle tanışıklığı sebebiyle evine bir kez gittim. Davalardaki konumuna gelince aşağıdadır."

Çelebi, Zaman gazetesinde o dönem Ergenekon-Balyoz davaları ile ilgili Kaftancıoğlu'nun açıklamasının da olduğu bir gazete kupürü de paylaştı.

Günün Videosu
Sosyal medyada, TRT Haber muhabiri Bülent Güler’in Marmaris'te yangınlarla ilgili yaptığı canlı yayının bir kısmı kesilerek "yanan alanları yanmıyormuş gibi" anlattığı öne sürüldü. Ancak TRT Haber, muhabirin yayınının tamamını yayınlayarak yapılan algı operasyonunu çürüttü. Yayında muhabir Güler'in "yüksek kesimlerde alevler hala etkisini sürdürüyor" dediği ve hatta yangınların devam ettiği bilgisinin yayın esnasında altyazı şeklinde ekrana yansıtıldığı görüldü.