Gündem

CHP'de bu kez çocuğa taciz!

CHP'deki taciz ve tecavüz skandallarına her gün bir yenisi daha ekleniyor. Bu kez de Bursa'da İlçe Başkanı M. A.'nın henüz 17 yaşında olan bir kızı taciz ettiği öne sürüldü. M.A.'nın, kız çocuğuna gönderdiği iddia edilen yazışmalar ortaya çıktı.

İddiaya göre M. A. saat 23.00'te "pişt" diyerek tacize başladığı kıza sonrasında farklı emojiler attı. S. G.'nin, "Neden böyle emojiler atıyorsun, bir şey de abi" demesi üzerine M.A., "Bana abi deme" cevabını verdi.

Buna anlam veremeyen genç kız bu kez "Neden abi demeyeyim ki" diye sorunca M.A, "Senden hoşlanıyorum" karşılığını verdi. Şok olan genç kız terslediği ve konuşmayı sonlandırdığı ilçe başkanının bu davranışını annesine anlattı.

Takvim'de yer alan habere göre kızının taciz edildiğini öğrenen anne, tüm mesajların çıktısını alıp CHP Genel Merkezi'nin yolunu tuttu. Genel başkan yardımcılarıyla görüşen anne-kız "İnceleyeceğiz" denilerek Bursa'ya gönderilirken taciz olayının üstü örtüldü.

M.A.'nın daha önce evli bir kadınla ilişkisi olduğu ortaya çıkmıştı. Ancak CHP, M.A. yerine kadının kocası olan Z.G.'nin partiden üyeliğinin düşürülmesi için harekete geçti.