Gündem |

CHP sağlıkçılar için çalışıyor

Vatandaşlara heykel hizmeti sunma konusunda kimsenin eline su dökemediği CHP'li belediyeler, sağlıkçıları da unutmadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi, sağlık çalışanları için yaptırdıkları heykeli geniş katılımla hizmete açtı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Yaşanan altyapı sıkıntıları nedeniyle sık sık gündeme gelen CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi, hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Karşıyaka Belediyesi ile birlikte sağlık çalışanları için harekete geçen belediye, koronavirüs salgınında yaşamını kaybeden sağlıkçıların anısına bir heykel yaptırdı.

"KAYBETTİĞİMİZ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ANILARINI YAŞATACAĞIZ"

14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan heykel açılış töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti. Açılışta konuşan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, "Kaybettiğimiz sağlık çalışanlarının anılarını yaşatacağız" dedi.

BİR HEYKEL DE SELÇUK BELEDİYESİ'NDEN

Öte yandan CHP'li İzmir Selçuk Belediyesi de mitolojik Zafer Tanrıçası Nike’dan esinlenerek stilize edilen “Kadın İnsanlığın Kanatlarıdır” heykelini düzenlenen törenle hizmete açtı.

DENİZLİ DE İZMİR'İN İZİNDE

CHP'li Denizli Merkezefendi Belediyesi ve Denizli Tabip Odası da sağlık çalışanları için yaptırılan Saygı Anıtını törenle hizmete açtı.