Spor |

Londra derbisinde Chelsea güldü... Maviler, 9 maçtır yenilmeyen Tottenham'ı 2-0 mağlup etti

Premier League'de 4 maçtır kazanamayan Chelsea, 9 maçtır bileği bükülmeyen Tottenham Hotspur'u ağırladı. Londra derbisinde zafer 2-0'la Chelsea'nin oldu. Teknik direktörlüğe Antonio Conte'yi getirdikten sonra toparlanan Kuzey Londra ekibinde İtalyan çalıştırıcı Premier League şampiyonluğu yaşadığı Chelsea'ye bu kez rakip oldu.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Premier League'in 23. haftasında Chelsea ile Tottenham Hotspur karşı karşıya geldi. Londra derbisin Chelsea 2-0 kazandı.

Ligde 4 maçtır kazanamayan Chelsea, Ziyech'in 47 ve Thiago Silva'nın 55. dakikada attığı gollerle sahadan galip ayrıldı.

Tottenham'ın, Antonio Conte teknik direktörlüğe geldiğinden beri ligde yakaladığı 9 maçlık yenilmezlik serisi sona erdi.

Chelsea puanını 47'ye yükseltirken, 36 puanda kalan Tottenham 7. sıraya geriledi.

Premier League'de 4 maçtır kazanamayan ve son 7 Premier League maçında ise 1 kez 3 puan alabilen Batı Londra'nın zengin kulübü, Tottenham'ı devirip krizi durdurdu.

Teknik direktörlüğe Antonio Conte'yi getirdikten sonra toparlanan Tottenham Hotspur'da  İtalyan çalıştırıcı Premier League şampiyonluğu yaşadığı Chelsea'ye bu kez rakip oldu.