Chelsea, Abramovich'in bırakmasının ardından Ukrayna'ya destek mesajı yayımladı

Chelsea, Rus milyarder Roman Abramovich'in yönetimi devretmesinin ardından Ukrayna'ya destek mesajı yayımladı. İngiliz ekibinden yapılan açıklamada "Chelsea, Ukrayna'daki herkese iyi temennilerini sunuyor. Kulüp içindeki herkes, barış için dua ediyor." ifadeleri kullanıldı.

Premier League devi Chelsea, kulübün sahibi Rus milyarder Roman Abramovich'in yönetimi devretmesinin ardından Ukrayna'ya destek mesajı yayımladı.

İngiliz ekibinden yapılan açıklamada, Ukrayna'da yaşanan çatışmanın 'korkunç ve yıkıcı' olduğu belirtilerek, "Chelsea, Ukrayna'daki herkese iyi temennilerini sunuyor. Kulüp içindeki herkes, barış için dua ediyor." ifadeleri kullanıldı.

2003 yılından bu yana Chelsea'nin sahibi  Abramovich, dün yaptığı açıklamayla, kulübün yönetimini vakfın mütevelli heyetine devrettiğini duyurmuştu.

SATMAK İÇİN FIRSAT ARIYORDU 

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı nedeniyle İngiltere'de zor günler geçiren Abramovich, "kulübün, oyuncuların, personelin ve taraftarların çıkarlarını gözetmek amacıyla" bu yönde bir karar aldığını vurgulamıştı.

İngiltere hükümetinin Rusya'ya karşı aldığı önlemler kapsamında Abramovich'in, bazı ekonomik yaptırımlarla karşı karşıya kalabileceği iddia ediliyor.

Chelsea, Abramovich'in bırakmasının ardından Ukrayna'ya destek mesajı yayımladı ile ilgili etiketler Chelsea Ukrayna Rusya Roman Abramovich premier league