Yaşam |

Cezaevinden çıkınca dövmeci ve hamama koştular!

Büyükada'da gerçekleşen ihanet toplantısına katıldıkları için 4 aya yakın tutuklu kalan 8 kişi cezaevinden tahliye olunca ya dövmeciye ya da hamama koştular. Dövmeciye giden isimlerden biri de İdil Eser'di.

Geçtiğimiz hafta serbest bırakılan isimlerden Uluslararası Af Örgütü'nün Türkiye Direktörü İdil Eser, Reuters'a konuştu. Serbest kalan 8 kişiden biri olan Eser, "Durumu tanımlayacak kelime bulmakta güçlük çekiyorum" dedi. Eser cezaevinden çıktıklarında hamama gitmek ve dövme yaptırmak için sözleştiğini söyledi. İdil, dövmeciye gitti ve fotoğraflarını paylaştı.

Serbest kaldıktan sonra ilk kez konuşan İdil Eser, “Yaşanan durumu anlatacak kelime bulamıyorum, durum sürrealdi” dedi.

Eser, parmaklıklar arkasında geçirdiği sürenin hayatı için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Reuters’la bir dövme salonuna giden 54 yaşındaki Eser, “Diğer tutuklularla, çıktıktan sonra önce hamama gitme konusunda sözleştik daha sonra dövme yaptırmaya karar verdik. Ben şimdiden sözümü tuttum” dedi.

Büyükada'da toplantı yaptıkları otelde 5 Temmuz'da gözaltına alınan Uluslararası Af örgütü Türkiye, Yurttaşlık Derneği ve İnsan Hakları Gündemi Derneği temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 11 sanık geçen hafta ilk kez hakim karşısına çıkmış ve mahkeme heyeti kararında, tutuklu sanıkların tahliyesine karar vermişti.