Gündem

Cevizoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Ergenekon hatırlatması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun son günlerde sergilediği agresif siyasi dil dikkat çekiyor. Bu sertleşen üsluba en dikkat çekici yorum ise Hulki Cevizoğlu'ndan geldi... Cevizoğlu, Kılıçdaroğlu'nun Ergenekon kumpas davalarındaki tavrını hatırlattı...

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

SuperHaber programcısı Hulki Cevizoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yargı mensuplarına yönelik eleştirilerine tepki gösterdi.

Katıldığı televizyon programında, Kılıçdaroğlu'nu, geçmişte Ergenekon sürecinde böyle bir tavır takınmamakla suçlayan Cevizoğlu şu ifadeleri kullandı;

"Doğu Perinçek ve Türkiye Gençlik Birliği'ni anacağım, FETÖ kumpaslarıyla Atatürkçü aydınlar, gazeteciler, bilim insanları Silivri zindanlarına atıldığı zaman, tıkıldığı zaman Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ve CHP'den böyle sesler duymadık"

"AYDIN DEDİĞİN BÖYLE OLUR"

Diğer yandan, Hulki Cevizoğlu bu sözlerine Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa İlker Yücel'den övgü geldi.

Yücel, "Ergenekon tertiplerinde tutuklanan birçok isim bugün vekil olabilmek için CHP'nin izlediği Amerikancı çizgiye gözünü kapatırken. Hulki Cevizoğlu gerçeği eğip bükmeden doğrudan anlatıyor. Aydın dediğin böyle olur." ifadelerini kullandı.