Dünya |

Cenazede herkesin yüreği ağzına geldi: Bir anda dirilip tabuta vurdu

Peru'da bir cenaze töreninde herkesin yüreğini ağzına getiren anlar yaşandı. Geçirdiği kazada hayatını kaybeden Rosa Isabel Cespedes Callaca için cenaze töreni düzenlendi. Ancak cenazede 36 yaşındaki kadın bir anda tabuta vurmaya başladı. Callaca'nın hayatını kaybetmediği anlaşılması sonrası tören iptal edildi.

Peru'da yaşayan 36 yaşındaki Rosa Isabel Cespedes Callaca, Lambayeque kentinde Chiclayo-Ferrenafe otoyolunda seyir halindeki aracıyla kaza yaptı. Olay yerine gelen yetkililer kendisiyle birlikte araçta bulunan kayınbiraderi hayatını kaybettiğini bildirdi. Aynı zamanda araçta bulunan Callaca’nin 5,11 ve 17 yaşlarındaki üç yeğeni durumları kritik olduğu için hastaneye kaldırıldı.

TÖRENİ YARIDA KESTİLER

Callaca’nın vefat haberinin verilmesinden sonra aile yaşlı kadın için bir cenaze töreni düzenledi. Ancak tören sırasında oldukça ilginç bir an yaşandı. Callaca içinde bulunduğu tabuttan kurtulmak için tahtalara vurmaya başladı. Tabuttan gelen sesleri fark eden kalabalık ise şoke oldu ve töreni yarıda kesti. Ölen kadının tabutunu açan aile Callaca'nın yaşamsal faaliyetler gösterdiğini fark etti.