Gündem |

Cemevi'nde şehitler için mevlit okutuldu

Beylikdüzü Belediyesi'nin öncülüğünde gerçekleşen mevlitte vatandaşlar ellerini açıp demokrasi şehitleri için dua etti.

Yenikapı'da Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılacaklarını dile getiren İmamoğlu, "Türk bayrağını hep beraber bugün milli ruhla sallayamazsak yarın hiç kimse bu ülkede parti bayrağını sallayamaz" dedi.
Gürpınar Cemevi'nde gerçekleşen mevlitte, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoglu, CHP İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer, AKP İlçe Başkanı İsmail Damat ve birçok vatandaş katıldı. Okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ardından birlik mesajları verildi.

"Önemli olan vatan"

Bir daha böyle acılar yaşamak istemediklerini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoglu, "Toplumun her kademesinde her ortamında bu şehitlerimize anma arzusu var. Daha önce camimizde bir mevlit okuttuk şimdi de Cemevindeyiz. Siyasi parti ilçe başkanlarımızla bir aradayız. Hep birlikte demokrasi nöbetleri tutuyoruz. Bu ortak kurulan masaları başarıya kavuşturmamız gerekiyor. Bu yaşananların tekrar olmaması için demokrasimize sahip çıkmamız gerekiyor. Bu birlik ve beraberlikte hiçbir siyasinin makamı ve bulunduğu ortamın bir kıymeti yok. Asıl önemli olan vatan" dedi.

"Siyaset dili Türkiye'de değişmiştir"

Hiç bir siyasi parti gözetmeksizin bir beraber olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren AKP İlçe Başkanı İsmail Damat, "Yaşanan bu darbe girişiminden sonra hayırlar beraberinde geldi. Burada bölgemizde önemli yeri olan Cemevimizde başkanlarımızla birlikte okunan mevlitte amin diyoruz. Bu tablo özlenen bir tablodur. artık siyaset dili Türkiye'de değişmiştir" dedi.

"Uzlaşı dilimizi geliştirmeliyiz"

Beylikdüzü'nde hiçbir ayrım gözetmeksizin bir arada olduklarını dile getiren CHP İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer, "Önemli olan vatanı milleti düşünmektir. Bizde bu sebeple hiç bir ayrım gözetmeksizin burada bir araya geldik. Uzlaşı dilimizi daha da geliştirerek artık Türkiye'de bu tarz olayların yaşanmamasını diliyoruz" dedi.