Gündem

Cemal Kaşıkçı işte burada öldürülüp yakıldı

2 Ekim 2018'de evlilik işlemlerini yapmak için girdiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda bir daha canlı olarak çıkamayan Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı'nın katledildiği yerin görüntüleri basınla paylaşıldı. Görüntülerde ultraviyole ışık altında duvarlara ve zemine sıçramış kan izleri ile Kaşıkçı'nın öldürüldükten sonra parçalanıp yakıldığı tandır da bulunuyor.

Suudi Arabistanlı muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı, bundan tam 2 yıl önce katledildi. 

Basit bir işlem için girdiği konsoloslukta 15 kişilik infaz timi tarafından boğularak öldürülen, parçalandıktan sonra yakılarak yok edilen Kaşıkçı'nın katledildiği konsoloslukta olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışmalar sırasında kaydedilen görüntüler bugün basınla paylaşıldı.

Olayın ardından temizlik ekibinin etrafı temizlemesine rağmen polis ekiplerinin luminol incelemelerinde bazı izlerin kaldığı görüntülere yansıyan detaylar arasındaydı.

Cinayet sonrası kuru temizlemeye yollanan halılardaki etiketler ve içeride boya yapan işçilerin kıyafetleri de görüntülerde bulunuyor.

Görüntülerde, ayrıca başkonsolosluk konutunda yer alan ve arama yapılmasına izin verilmeyen, sadece su örneğinin alındığı kuyu da var.

Cemal Kaşıkçı'nın parçalandıktan sonra yakılarak yok edildiğinin düşünüldüğü Konsolosluk içinde bulunan fırın ve tandıra ait görüntüler de paylaşılan videoda bulunuyor. 

Sitene Ekle

Yorumlar