Gündem

2022'nin ilk büyük ekran kavgası... Masa dağıldı, bardaklar kırıldı!

Yeni yılın ilk ekran kavgası Flash TV canlı yayınında gerçekleşti! Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan ile Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt katıldıkları programda EYT konusunda kavgaya tutuştu!

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan ve Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt katıldıkları televizyon programında Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda sert bir tartışma yaşadı.

Programda Enginyurt, EYT'lilerin son gelen zamlardan sonra mağduriyetlerinin arttığını ifade etti.

"Emeklilikte yaşa takılan vatandaşların hakkının yendiğini" söyleyen Enginyurt, "yaşam mücadelesi verdiklerini" belirtti. Yaşar Okuyan'ın itirazı üzerine de, "Bu işin katili zaten sensin" diyen Enginyurt, “Sen bu ülkede o dönemde 4447 Sayılı Yasa ile 8 Eylül 1999'da insanların geriye dönük haklarını resmen elinden aldın. Bu memlekette 5 bin gün, 10 bin gün prim ödeyen insanlar, devlet ile sözleşme yapmış olmasına rağmen emekli olamadı” şeklinde konuştu.

Yaşar Okuyan'ın Enginyurt'a ‘Ben bakanlık yaptım, sen ne biliyorsun' demesi üzerine tartışmada tansiyon yükseldi. Enginyurt, Okuyan'a "Bana sen kimsin diyemezsin Yaşar Hoca" diye yanıt verdi.