Gündem

Cem Özmüş cinayetinde yeni gelişme: Baş şüpheli her yerde aranıyor!

İşadamı Fehmi Öztürk'ün kendisini 50 milyon dolar dolandırdığını iddia ettiği isimlerden eski ortağı Fırat Muşlu'nun uzun süre korumalığını yapan Cem Özmüş geçtiğimiz günlerde silahlı saldırıda öldürülmüştü. Polis ekipleri Özmüş'ü öldürdüğü iddia edilen bir kişiyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. Cinayetin baş şüphelisinin kimliği belli olurken 18 suç kaydının bulunduğu öğrenildi.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

İstanbul, Çanakkale, Sinop ve Romanya’da inşaat işleri yapan işadamı Fehmi Öztürk 5 yıl önce eski ortakları Fırat Muşlu ve Gelecek Partili Cuma İçten ile mahkemelik olmuştu. Eski ortakları tarafından kendisine kumpas kurulduğunu iddia eden Öztürk 50 milyon dolar dolandırıldığını iddia ederek çeşitli yerlerde mahkemelerde davalar açarak şikayetçi olmuştu.

İşadamı Fehmi Öztürk,ortakları ile mahkemelik olduktan sonra 10 Temmuz 2018 tarihinde Başakşehir’de bulunan bir kafede, oğlu Ercan Öztürk ile beraber kahvaltı yaparken Cem Özmüş ve Muhammed Dursun tarafından darp edilmişti. Öztürk, eski ortağı Fırat Muşlu’nun koruması olduğu ortaya çıkan Cem Özmüş’ün muşta ile yaptığı saldırıda sol gözünden yaralanmıştı. Saldırıda sol gözü 3 mm içeri çöktüğü belirlenen Öztürk kaldırıldığı hastanede tam 7 saat süren bir ameliyat olmuş ve sol gözünde yüzde 20 görme kaybı meydana gelmişti. Saldırganlar Cem Özmüş ve Muhammed Dursun ile işadamı Fırat Muşlu hakkında Küçükçekmece Adliyesi 3.Asliye Ceza Mahkemesi’nde darp, tehdit ve yaralamadan dava açıldı.

Öte yandan Cem Özmüş’ün işadamı Fehmi Öztürk’ün Küçükçekmece Adliyesi’ndeki bir davasında ve Çanakkale’deki otelinin ihalesi için tehdit amaçlı gittiği de SüperHaber tarafından belgelenmişti.

CEM ÖZMÜŞ İSTANBUL'DA ÖLDÜRÜLDÜ

İşadamı Fehmi Öztürk ile mahkemelik olan işadamı Fırat Muşlu’nun koruması olan Cem Özmüş 15 Temmuz salı gecesi saat 01:30’da Kartal Cevizli’deki sahilde kayalıklarda otururken motosikletli 2 kişi tarafından silahlı saldırıya uğramıştı. Cem Özmüş saldırıda ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Özmüş’ün cenazesi akrabaları ve arkadaşları tarafından 17 Temmuz’da apar topar Pendik’te toprağa verilmişti. Özmüş’ün cenazesinin medya tarafından takibi ise yakınları tarafından engellenmişti.

ÖZMÜŞ'ÜN ÖLMEDEN ÖNCE KONUŞACAĞI İDDİA EDİLDİ!

Fırat Muşlu’nun yanında 16 yıl korumalık yapan Özmüş’ün öldürülmeden bir ay önce Nevzat Kızılbakır adlı işadamına yolladığı mesajda ”Nevzat Abi Fırat Muşlu’ya 16 yıl hizmet ettim. Silivri’den Tuzla’ya kadar bütün adliyelerde bir çok mahkemelerim var. O’nun yüzünden bir sürü yasadışı iş yaptım. Kağıt fabrikasından 2 milyon para tahsil etti. O tahsilattan bana 50 bin lira verdi. Buna benzer olaylarda, bugüne kadar ben onun adına iş yaptım. Bu yolla Fırat Muşlu dünyaları götürdü. Ben kendisinden 1 milyon 500 bin lira para istedim. Bir mekan açayım. Bana 300 ile 500 kişi bağlı. Ben bu insanları yönetiyorum.Benim masrafım ağır. Benim taleplerim olduğunda bana olumsuz cevap veriyor ve beni tehdit ediyor. Bu yüzden aramızda tartışmalar oldu. Kendisini hep haklı gösteriyor ama durum hiç öyle değil. Fırat Muşlu için neler neler yaptım. Ama yanlış adamın yanındaymışım. Her şeyi anlatacağım.” dediği öğrenilmişti.

BAŞ ŞÜPHELİ BELLİ OLDU

SuperHaber'in polis güçlerinden elde ettiği bilgilere göre, Yekta Gözen adlı bir kişi cinayetin bir numaraları şüphelisi olarak aranıyor. 18 farklı suç kaydı bunulan Gözen'in çok iyi motosiklet kullandığı belirtiliyor. Şüpheli olarak aranan Gözen'in cinayette kullanıldığı iddia edilen motosikleti Maltepe Yalı Mahallesi Eğitimciler Çıkmazı’nda bulunan bir otoparktan çaldığı belirtiliyor. Otoparkın sorumlusu olarak çalışan Serdar Bal olay sonrası polise verdiği ifadede Yekta adlı bir kişinin 15 Temmuz gecesi saat 00:30 sıralarında otoparka gelerek daha önce bıraktığı motosikleti alarak ayrıldığını ve yarım saat sonra gelerek aynı motosikletin yanı sıra başka bir araçla geldiğini belirtti. Bal, ifadesinin devamında Yekta adlı kişinin motosikleti bıraktıktan sonra otoparkın ofis kısmına gelip kamera kayıt cihazını aldığını ve plakasını alamadığı bir araçla uzaklaştığını sözlerine ekledi.

POLİS EKİPLERİ HER YERDE ARIYOR

Polis ekipleri, cinayetin baş şüphelisi Yekta Gözen'i her yerde arıyor. Gözen'in cinayet sonrası bir arkadaşının arabası ile Antalya'ya kaçtığı iddia ediliyor. Polis ekipleri bir yandan tetiği çeken ismi yakalamaya çalışırken, diğer yandan ise cinayetin azmettiricisini belirlemek için çalışmalar yürütüyor.