Yaşam

Cem Özmüş cinayetinde flaş gelişme! Katil zanlısının Yunanistan'a kaçırılacağı öne sürüldü!

İş adamı Fırat Muşlu ve Gelecek Partili Cuma İçten tarafından, 50 milyon dolar dolandırıldığını iddia eden Fehmi Öztürk’ü darp eden koruma Cem Özmüş cinayeti gizemini koruyor. SuperHaber’in elde ettiği yeni bilgilere göre, Antalya Kemer’de bulunan emekli bir özel harekat polisi, katil zanlısı Yekta Gözen’i, yüklü miktarda para karşılığında Bodrum üzerinden Yunanistan’a kaçırmak için hazırlık yapıyor!

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

Türkiye, günlerdir SuperHaber’in yakından takip ettiği 50 milyon dolarlık dolandırıcılık olayını ve sonrasında yaşanan cinayeti konuşuyor.

CEM ÖZMÜŞ GECE YARISI ÖLDÜRÜLDÜ!

15 Temmuz Salı gecesi saat 01:30 sıralarında Kartal Cevizli sahili kayalıklarında yanında arkadaşı ile oturan sabıkalı koruma Cem Özmüş, motosikletli 2 kişi tarafından silahlı saldırıya uğramıştı.

Cem Özmüş

İş adamı Fehmi Öztürk’ün eski ortağı Fırat Muşlu’nun 16 yıl korumalığını yaptığı ortaya çıkan Cem Özmüş saldırıda ağır yaralanmıştı. Polis kayıtlarında, "birden fazla kişiye tehdit, hakaret, adam yaralama ve 6136 sayılı kanuna muhalefet" suçlamaları ile ayrıca "çatışma bölgeleri ile irtibatlı olarak FEC/NC yanlısı şahıslarla, faaliyet iltisaklı olabileceği şüphesi ile silahlı terör örgütü üyesi olma" dosyaları bulunan Cem Özmüş, kaldırıldığı hastane yaşamını yitirmişti. Cem Özmüş'ün cenazesi Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi sonrasında Pendik’te acele ile toprağa verilmişti.

SuperHaber, İş adamı Fırat Muşlu ve Gelecek Partili Cuma İçten tarafından tam 50 milyon dolar dolandırıldığını iddia eden iş adamı Fehmi Öztürk’ü darp eden koruma Cem Özmüş cinayetine ilişkin yeni detaylara ulaştı.

Elde edilen yeni bilgilere göre, Cem Özmüş’ü öldürdüğü şüphesi ile aranan ve polis kayıtlarında çeşitli suçlardan 18 kaydı bulunan Yekta Gözen hala yakalanamadı. Ekiplerin edindiği bilgiye göre, Yekta Gözen cinayet sonrası olayda kullandığı motosikleti aldığı otoparka bırakarak beyaz renkli bir otomobille gelen kişi tarafından Antalya Kemer’e kaçırıldı. Cinayet sonrası Kemer’e kaçırılan zanlı Yekta Gözen’in burada gayrimeşru kişilerle irtibatlı olduğu öne sürülen bir polisle haberleştiği belirlendi.

Katil zanlısı Yekta Gözen

KATİL ZANLISINI KİMLER KORUYOR?

Polisin cinayet sonrası yaptığı araştırmalar ve aldığı ifadelere göre, Cem Özmüş’ü öldürdüğü şüphesi ile her yerde aranan Yekta Gözen'in organize bir şekilde saklandığı ve korunduğu düşünülüyor.

Öte yandan Cem Özmüş’ün öldürülmesinden 5 saat önce, Öztürk İnşaat Limited Şirketi’ne ait olan bir aracın Sultangazi’den Kartal’a geldiği belirlenmişti. Aynı aracın Ankara yolundan Mersin’e, oradan da Şanlıurfa'ya gittiği aynı gün ise Diyarbakır’a geçtiği tespit edilmişti. Polis, beyaz renkli volvo aracın içindeki kişiler ile katil zanlısı Yekta Gözen arasındaki bağlantıyı araştırmayı sürdürüyor.

YEKTA GÖZEN YUNANİSTAN’A MI KAÇACAK?

Film senaryolarını aratmayan olayda, Cem Özmüş’ün katil zanlısının azmettirenler tarafından yurt dışına kaçırılacağı iddia edildi. İddialara göre, Antalya Kemer’de bulunan emekli özel harekat polisi M.Y. katil zanlısı Yekta Gözen’i, Bodrum üzerinden Yunanistan’a kaçırmak için hazırlık yapıyor. Katil zanlısının kim ya da kimler tarafından korunduğu henüz bilinmese de polisin katil zanlısının ve azmettirilerin izlerine ulaşmak için çalışmaları devam ediyor.