Gündem

Cem Özmüş cinayeti soruşturması sürüyor: Polis ekipleri o aracın sırrını çözmeye çalışıyor

İşadamı Fırat Muşlu'nun koruması Cem Özmüş'ün öldürülmesi ile ilgili polis ekiplerinin yaptığı araştırmada dikkat çeken bir detaya ulaşıldığı öğrenildi. Polis ekiplerinin araştırmasına göre mahkeme kararına rağmen Fırat Muşlu'nun Fehmi Öztürk'e iade etmediği bir aracın cinayetten yaklaşık 1 gün önce Kartal'da bulunduğu öğrenildi. Aracın ve içindeki kişilerin cinayetle bağlantılı olup olmadıkları ise belirsizliğini koruyor.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

İşadamı Fehmi Öztürk ile mahkemelik olan işadamı Fırat Muşlu’nun koruması olan Cem Özmüş 15 Temmuz salı gecesi Kartal Cevizli’deki sahilde kayalıklarda otururken motosikletli 2 kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda ağır yaralanan Özmüş kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Saldırı ile ilgili araştırmalarını sürdüren polis ekipleri katil zanlısı olduğu iddia edilen bir kişiyi arıyor. Yekta Gözen adlı şüphelinin 18 farklı suç kaydı olduğu öğrenildi.

CEM ÖZMÜŞ'ÜN ÖLMEDEN ÖNCE KONUŞACAĞI İDDİA EDİLMİŞTİ!

50 milyon dolandırıldığını belirten ve darp edilen Fehmi Öztürk’ün eski ortağı Fırat Muşlu’nun yanında 16 yıl korumalık yapan Özmüş’ün öldürülmeden bir ay önce Nevzat Kızılbakır adlı işadamına attığı mesajda ”Nevzat Abi Fırat Muşlu’ya 16 yıl hizmet ettim.Silivri’den Tuzla’ya kadar bütün adliyelerde bir çok mahkemelerim var.O’nun yüzünden bir sürü yasadışı iş yaptım. Kağıt fabrikasından 2 milyon para tahsil etti.O tahsilattan bana 50 bin lira verdi.Buna benzer olaylarda, bugüne kadar ben onun adına iş yaptım.Bu yolla Fırat Muşlu dünyaları götürdü.Ben kendisinden 1 milyon 500 bin lira para istedim. Bir mekan açayım. Bana 300 ile 500 kişi bağlı. Ben bu insanları yönetiyorum.Benim masrafım ağır.Benim taleplerim olduğunda bana olumsuz cevap veriyor ve beni tehdit ediyor. Bu yüzden aramızda tartışmalar oldu.Kendisini hep haklı gösteriyor ama durum hiç öyle değil. Fırat Muşlu için neler neler yaptım. Ama yanlış adamın yanındaymışım. Her şeyi anlatacağım.” ifadelerini kullandığı belirtiliyor.

CİNAYETLE İLGİLİ YENİ GELİŞME

Cem Özmüş cinayetini araştıran polis ekipleri yeni bir detaya ulaştı. Polis ekiplerinin ulaştığı ayrıntıya göre, İşadamı Fırat Muşlu'nun mahkeme kararına rağmen Fehmi Öztürk'e iade etmediği Mercedes Vito marka siyah renkli araç 14 Temmuz'da Samandıra gişelerde geçerek Kartal'a gitti. Burada birkaç saat duran aracın sonrasında Ankara ve Mersin üzerinden Şanlıurfa'ya gittiği öğrenildi. Polis ekipleri aracın ve içindeki kişilerin cinayetle bir ilgisinin olup olmadığını araştırıyor.

Öte yandan Cem Özmüş'ün söz konusu araçta, Fehmi Öztürk'ün darpedilmesi ile ilgili davada birlikte yargılandığı Muhammet Dursun ile birlikte çekilen görüntüleri ortaya çıkmıştı.

FEHMİ ÖZTÜRK POLİSE BİR KEZ DAHA İFADE VERDİ

Öte yandan işadamı Fehmi Öztürk söz konusu araçla ilgili polis ekiplerine ifade verdi. Daha önce savcılığa verdiği ifadede cinayetin üzerine yıkılmak istendiğini belirterek hayatından endişe duyduğunun altını çizen Öztürk, polise verdiği son ifadede şu ifadeleri kullandı:

“ŞİRKETİME AİT ARAÇ GİŞELERDEN KAÇAK GEÇİNCE MESAJ GELDİ!”

“HGS kontür bilgileri kayıtları tarafıma geldiğinden Cem ÖZMÜŞ isimli şahsın öldürülme olayının günü 15.07.2021 ve bir gün öncesi bu aracın Samandıra Gişelerinden geçiş yaparak güzergah üzerindeki bütün kaçak geçişleri dahil Şanlıurfa ili gişelerine kadar olan kayıtlar E-Devlet'ime geldi.

Ayrıca daha önceden 2018 yılında Fırat Muşlu'nun benden gasp ettiği mahkeme kararıba rağmen bana iade etmediği Durak Plus Gayrimenkul A.Ş. adına kayıtlı 34 KD 4275 plakalı Mercedes Vito marka siyah renki VIP aracın HGS kontür bilgileri kayıtları tarafıma geldiğinden Cem ÖZMÜŞ isimli şahsın öldürülme olayının günü 15.07.2021 ve bir gün öncesi bu aracın Samandıra Gişelerinden geçiş yaparak güzergah üzerindeki bütün kaçak geçişleri dahil Şanlıurfa ili gişelerine kadar olan kayıtlar E Devletime geldi. Bu plakalı aracın Cem ÖZMÜŞ’ ün öldürülme olayına karışmış olabileceğini düşünüyorum. Bu aracın öncesi ve sonrası kayıtlarının da alınarak bu aracın kimde olduğunu tespit edilmesini istiyorum."

“CEM ÖZMÜŞ’ÜN ÖLDÜRÜLEREK SUSTURULDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM!”

“Ben de bu bilgileri öğrendiğim gibi 155 Polis imdat hattını aradım ve konuyu bu şekilde aktardım. Daha sonra Kartal Asayiş Bürodan görevliler beni aradı. Konuyu kendilerine aktardım ve bu konuda ifade vermek için kendi rızam ile buraya geldim. Ben bu bilgilerin doğruluğunu bilemiyorum. Cem ÖZMÜŞ ün öldürülme olayının üzerime yıkılmasından endişeliyim. Benim bu tür olaylarla hiçbir ilgim yoktur. Fırat MUŞLU ve Muhammet DURSUN tarafından tarafıma tehditler halen devam etmektedir. ABu konuda da yine gerekli tedbirlerin alınmasını daha önce de belirttiğim yine belirtiyorum. Benim Cem Özmüş ile kişisel olarak hiçbir işim olmadı, hep Fırat Muşlu'nun azmettirmesi ile adli olaylarımız oldu. Bütün bunları da yargı yolu ile çözmeye çalışıyorum. Fırat Muşlu'nun Cem Özmüş ile arasının bozulması ve Cem Özmüş’ün Fırat'ın kara kutusu olmasından dolayı Cemin öldürülerek susturulduğunu düşünmekteyim. Cem ve Muhammet Dursun’un Fırat ile karıştığı olayların araştırılmasını istiyorum."

POLİSİN CİNAYETLE BAĞLANTISINI ARADIĞI ARACIN OTOYOL GÜZERGAHI

Cem Özmüş’ün öldürüldüğü 15 Temmuz gecesinden bir gece önce ortaya çıkarak Samandra’dan Kartal’a doğru giden aracın yol güzergahının şöyle olduğu öğrenildi:

14.07.2021 saat: 10.47.48’de İstanbul Samandıra otobanından çıkış yapıyor ve Kartal yönüne gidiyor.Aynı araç daha sonra tekrar Ankara Otobanına giriyor.

Aynı araç 14.07.2021 tarihinde saat:20.56.13 Ankara (Mürtef) otobanından çıkıyor ve daha sonra Mersin otobanına giriyor

15.05.2021 tarihinde ise saat:03.17.16’de,aynı araç Mersin Otobanından çıkış yapıyor ve ŞanlıUrfa otoyoluna giriş yapıyor.Esrarengiz araç 15.07.2021’de de saat 09.27.58 Şanlıurfa otoyolundan çıkış yapıyor.

Günün Videosu
Muğla'nın Milas ilçesinde dün akşam başlayan ve Bodrum'a da sıçrayan yangın etkisini hala sürdürüyor. Yangın Bodrum'da 3 mahalleye ulaşırken Aşağı Mazı Mahallesi'nde vatandaşlar Sahil Güvenlik botları ve özel tur tekneleriyle bölgeden tahliye edildi. Öte yandan Bodrum'un Umurça ve Kumbahçe mahalleleri ile İçmeler yolu güzergahındaki makilik ve ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.