Gündem

Çataklı: Tam bir hezeyandır...

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Uygur Türkleri ile ilgili akıllamaz iddialarına İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'dan yanıt geldi.

Davutoğlu yaptığı konuşmada Uygur Türkleri ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı;

"Basına düşen haberlerde, Türkiye’deki 50 bin Uygurlu kardeşimizin Tacikistan’a, oradan da dolaylı olarak Çin’e gönderilmesi için çalışma yapıldığı söyleniyor. Bu tarihe ihanettir. Uygur kardeşlerimiz bu topraklara Çin’in zulmünden kaçmak için gelmişlerse, onları tekrar Çin’e iade etmek, Stalin’e iade edilen Azerbaycanlı kardeşlerimiz gibi bizim yüreğimizi yakar, bu toprakları muzdarip hale getirir."

Davutoğlu'nun iddialarına İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'dan yanıt geldi.

Çataklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ''Bir siyasi partinin genel başkanı tarafından 50.000 Uygur Türk’ünün Çin’e gönderileceği iddiasında bulunulmuştur.Uygur kardeşlerimiz müsterih olsunlar. Bu iddia tam bir hezeyandır!'' ifadelerini kullandı.

Günün Videosu
Ankara'nın Pursaklar ilçesinden dedesinin kaçan kurbanlığının peşinden giden ve sonrasında kaybolan üniversite öğrencisi Onur Eker'den 2 gündür haber alınamıyor. Eker'in güvenlik kamerasına yansıyan son görüntüsünde elinde sopayla yürüdüğü görülüyor.