Popüler Haberler

Caroline Koç kimdir? Mustafa Koç'un eşi Caroline koç kaş yaşında?

Caroline Koç kimdir? Koç Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Mustafa Koç'un eşi Caroline Koç, annesinin ölüm haberiyle sarsıldı. Koronavirüsten hayatını kaybeden Caroline Koç'un annesi 83 yaşındaydı. Peki Caroline Koç kimdir? Caroline Koç kaç yaşındadır? Detaylar haberimizde...

Caroline Koç kimdir? Caroline Koç annesinin ölümüyle sarsıldı. Koç Holding yönetim kurulu Başkanı merhum Mustafa Koç'un eşi olan Caroline Koç, koronvirüsten hayatını kaybeden annesi için gözyaşı döktü. Caroline Koç'un annesinin külleri Türkiye'ye getiriliyor. Peki Caroline Koç kimdir? Caroline Koç kaç yaşındadır? İşte yanıtı...

CAROLİNE KOÇ KİMDİR?

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Ünlü işadamının ölümünün ardından gözler eşi Caroline Giraud’a çevrildi. Koç Holding’in 3. Nesil üyesi olan Mustafa Koç ile çok genç yaşta tanışan Caroline Giraud, 21 yaşında evlenmiştir.

1969 doğumlu olan Caroline Giraud, İzmir’in en tanınmış ailelerinden biri olan Giraud’ların kızıdır. Büyükbabasından dolayı Fransa kökenlidir. Büyükbabasının dedesi Fransa’dan göç ederek İzmir’e yerleşmiştir. Ailesi İzmir’e geldikten sonra 1700’lü yıllarda pamuk, yün, iplik işine girmiş, kısa sürede bu işin ticaretini yapmaya başlamış.

Caroline Giraud kendini bildi bileli ailesi bu işle uğraşmakta ve şu an İzmir’de bulunan İzmir Yün Mensucat’ın sahibidir. Çok küçük yaşlardan itibaren modayı yakından takip etmeye başlamış. Hayvanlara olan aşırı düşkünlüğü nedeniyle gençlik yıllarında veteriner olmaya karar vermiş ancak zamanla bu kararından vazgeçerek aile büyüklerinin yönlendirmeleriyle Boston’da İşletme okumaya başlamıştır. Onun için İşletme okumak, hayatın her alanında bilgi sahibi olmak anlamına gelmekteydi.

Ancak okulu bitirir bitirmez henüz 21 yaşında iken o yıllarda Türkiye’nin önde gelen ailelerinden Koç ailesinin oğulları Mustafa Koç’a aşık olmuş, bu gelişmenin hemen ardından da evlenmiştir.

Caroline Koç'un annesinin külleri Türkiye’ye geliyor

CAROLİNE KOÇ'UN ANNESİNİN KÜLLERİ TÜRKİYE'YE GETİRİLİYOR

Caroline Koç’un bir süredir İsveç’te bulunan annesi Marianne Giraud, geçen hafta koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.
İzmir’in seçkin Levanten ailelerinden Giraud’lara İsveç’ten gelin gelen Marianne Hanım, 4 yıl önce Alzheimer’a yakalanmış ve büyük kızı Madeleine Giraud’un yanına, memleketine dönmüştü.

Orada Alzheimer tedavisi gören 83 yaşındaki Marianne Giraud, koronavirüse yakalanınca hastalığı atlatamadı ve vefat etti. Vasiyeti gereği naaşı yakılan Marianne Giraud için salgın nedeniyle yalnızca çok yakınlarının katıldığı bir cenaze töreni yapıldı.

Annesinin cenazesine gitmek için girişimlerde bulunan Caroline Koç ise ne yazık ki seyahat yasakları yüzünden İsveç’e uçamadı.
Aldığım duyumlara göre Marianne Giraud’un külleri, çok sevdiği Türkiye’ye getirilecek.
Uzun yıllar İzmir’de yaşayan, burada bir aile kuran ve dostlar edinen Giraud için seyahat yasakları kalkar kalkmaz Türkiye’de de bir tören yapılacak. Belki de külleri o törenden sonra çok sevdiği Ege sularına dökülecek ve Giraud, İzmir’e son kez kavuşacak...