Yaşam

Canlı canlı mezara gömülen bebek olayının perde arkası ortaya çıktı: Eşim hapiste, yasak aşk yaşadım!

Dün Türkiye'yi dehşete düşüren mezarlıkta gömülü bebek bulunması olayının detayları ortaya çıktı. Adıyaman'da şehit kabrini ziyarete giden öğrencilerinin duydukları ağlama sesleri sonrası buldukları bebeğin neden toprağa gömüldüğü ortaya çıktı. Suçunu itiraf eden anne, "Eşim cezaevinde, yasak ilişkiden kız bebek dünyaya getirdim. Bebekten kurtulmak için annemle birlikte bu planı yaptık"dedi.

Adıyaman'da Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi öğrencileri, şehit ziyareti yaptıkları sırada tüyler ürperten bir olay yaşadı.

VÜCUDUNUN BİR BÖLÜMÜ TOPRAĞA GÖMÜLÜYDÜ

Mezarlıkta bir bebeğin ağladığını duyunca çevrede arama yaptı. Öğrenciler, bir süre sonra vücudunun bir bölümü toprağa gömülü yeni doğan bebeği bulunca durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

BEBEK MUAYENE EDİLDİ, SAĞLIK DURUMU İYİ

İhbar üzerine polisle birlikte mezarlığa gelen sağlık ekibi, bebeği ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Tedavisine başlanan ve hemşireler tarafından 'Fatma' ismi verilen bebeği muayene eden, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

 

"BEBEKTEN KURTULMAK İÇİN ANNEMLE PLAN YAPTIK"

Olayın ardından polis ekipleri, mezarlık çevresinde görgü tanıkları ve güvenlik kamerası kayıtlarının tespitine yönelik çalışma başlattı. Ekipler, aynı zamanda son 1 haftada kentteki hastanelerde dünyaya gelen bebeklerle ilgili ev ziyaretleri yaptı. Polis ekipleri tarafından yeni doğan bir bebek, gidilen evde bulunamadı. Bunun üzerine dünyaya gelen kız bebeğin ismi açıklanmayan annesi ile anneannesi gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf eden annenin, "Eşim cezaevinde ve yasak ilişkiden kız bebek dünyaya getirdim. Bebekten kurtulmak için annemle birlikte bu planı yaptık" dediği öğrenildi.

KORUMAYA ALINACAK

Kadın ve annesinin emniyetteki sorgusu devam ederken, tedavisi süren bebeğin ise hastaneden taburcu edilmesinin ardından devlet korumasına alınacağı belirtildi.