Yaşam

Cani koca dehşeti: Karısını öldürüp cesedini halıya sararak saklamış!

İzmir'de 59 yaşındaki Bülent Soro isimli bir adam tartıştığı eşini 6 bıçak darbesiyle bıçaklayarak vahşice katletti. Kardeşlerinden haber alamayan yakınları zorla eve girmeye çalışınca talihsiz kadının cesedini yatak odasında üzerinde halıya sarılı olarak buldu. Müebbet hapis cezasıyla yargılanan Soro, "Asıl ben öldüm" dedi.

İzmir'in Buca ilçesinde,geçen yıl 7 Aralık günü cani koca eşine dehşeti yaşattı.

CANİ KOCA EVE GİRENLERİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTI

58 yaşındaki Yazgül Soro'dan haber alamayan yakınları, durumdan şüphelenip evine gitti. Kapıyı açan 59 yaşındaki eşi Bülent Soro'nun uzaklaştırmaya çalışmasına rağmen içeri giren yakınları, Yazgül Soro'yu yatak odasında üzerinde sandalye ve eşyaların bulunduğu halıya sarılı buldu.

 

MUTFAKTA ÖLDÜRÜP YATAK ODASINA TAŞIMIŞ

İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Yazgül Soro'nun yaşamını yitirdiği belirlendi. Ekiplerin yaptığı incelemede, Yazgül Soro'nun evin mutfak bölümünde 6 bıçak darbesi ile öldürüldüğü, ardından da yatak odasına taşındığı tespit edildi. Soro'nun cansız bedeni, otopsinin ardından toprağa verildi. Gözaltına alınan Bülent Soro polisteki ifadesinde cinayeti itiraf etti. Adliyeye sevk edilen Soro, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Bülent Soro hakkında 'Eşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

KIZI DA DURUŞMAYA KATILDI

İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Bülent Soro’nun yanı sıra çiftin kızları ve taraf avukatları katıldı. Celsede savcı mütalaasını okudu. Mütalaada sanık Soro’nun ‘eşi kasten öldürme’ suçundan cezalandırılması istendi.

 

"ASIL ŞİDDETİ BEN GÖRDÜM"

Mütalaanın okunmasının ardından söz verilen sanık, asıl şiddeti kendisinin gördüğünü savundu. Soro, “Ben eşime şiddet uygulamadım. Asıl şiddeti ben gördüm. Kızlarımın acısına saygı duyuyorum, anneleri öldü. Ancak ölen benim” dedi.


Sanığın konuşmasının ardından mahkeme başkanı kararı okudu. Heyet, Soro’ya ‘eşi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası verirken, duruşmalardaki iyi hali sebebiyle sanık müebbet hapis cezasına çarptırdı. Soro için haksız tahrik indirimi uygulanmadı.

Günün Videosu
Artvin’in Arhavi ilçesinde geçtiğimiz hafta Perşembe günü selin ilk anlarında bir şahsın göle dönmüş caddede yaşadığı yaşam mücadelesi selin boyutunu bir kere daha gözler önüne serdi. O anlar çevre binadaki vatandaşlar tarafından saniye saniye cep telefonu kamerası ile kaydedildi.