Gündem

Can Dündar hakkında kırmızı bülten!

Almanya'da firari olarak yaşayan Can Dündar için 'silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etmek suçundan' ayrılan dosyası kapsamında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi. Dündar'ın 15 gün içinde teslim olması istendi.

MİT TIR'larının durdurulmasına yönelik görüntüleri yayınlayan ve haberleştiren Can Dündar hakkında istenen ceza, geçtiğimiz yıl aralık ayında netleşmişti.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, Can Dündar, 'devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal ve askeri casusluk amacıyla temin etme’ ve ‘silahlı terör örgütüne yardım etmek’ suçlarından yargılanmıştı.

"SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜYE OLMAKSIZIN YARDIM SUÇU"

İki ayrı suçtan toplamda 27 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Can Dündar'ın, 'silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etmek' suçundan yargılandığı bir dosya, diğer suçlardan ayrı tutuldu.

HAKKINDA KIRMIZI BÜLTEN TALEBİ

TRT Haber, Can Dündar için silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etmek suçundan ayrılan dosyası kapsamında hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildiğini aktardı.

15 GÜN İÇİNDE TESLİM OLMASI İSTENİYOR

Firari olan Dündar’ın 15 gün içinde mahkemeye ya da kolluk güçlerine teslim olması istendi.