Gündem |

Can Ataklı 6'lı ittifaktaki krizi anlattı: Babacan Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı istedi, Karamollaoğlu 'Haddini bil' dedi!

Gazeteci Can Ataklı, 6'lı ittifakta Cumhurbaşkanlığı adayı kim olacak tartışmasının yanı sıra görev taleplerinin de geldiğini belirterek ittifakta yaşanan krizin perde arkasını anlattı. Masada liderler arasında yaşanan kavgaları aktaran Ataklı; Babacan'ın Cumhurbaşkanı yardımcılığı, Davutoğlu'nun da eşit temsilcilik istediğini duyurdu. Ancak Ataklı, bu talepler karşısında Karamollaoğlu'nun "oyunuz kadar konuşun" imasında bulunduğunu belirtti.

2023 seçimlerine geri sayım başlarken konuyla ilgili CHP ve İyi Parti; Saadet Partisi dışında kurdukları Millet İttifakı'nın genişletilmesi için Demokrat, DEVA, ve Gelecek Partisi liderleriyle birlikte hareket etme kararı aldı.

İTTİFAK KURULUR KURULMAZ KRİZ BAŞLADI

2023 yılındaki seçimlere birlikte girmesi beklenen 6'lı ittifakta Cumhurbaşkanı adayı kim olacak tartışmalarının yanı sıra görev taleplerinin de gelmesi ittifak kurulur kurulmaz krize yol açtı.

DAVUTOĞLU: EŞİT TEMSİLCİLİK İSTİYORUM

Son olarak,  gazeteci Can Ataklı ittifak içindeki krizle ilgili açıklama yaptı.

Masada liderler arasında yaşanan kavgaları anlatan Ataklı; DEVA Partisi Lideri Ali Babacan'ın Cumhurbaşkanı yardımcılığı, Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu'nun da eşit temsilcilik istediğini duyurdu.

"OYUNUZ KADAR KONUŞUN"

Ancak bu talepler karşısında sinirlenen Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu'nun "oyunuz kadar konuşun" imasında bulunduğunu belirten Ataklı, olayın perde arkasını şu ifadelerle anlattı.

 

ALİ BABACAN: CUMHURBAŞKANLIĞI YARDIMCILIĞI İSTİYORUM

"Davutoğlu son toplantıda 'Biz burada 6 kişiyiz burada temsili adalet olmalı diyor. Nedir temsili adalet; CHP neyse İyi Parti neyse ben de aynısı olacağım.' Onun üzerine Temel Karamollaoğlu devreye girerek, herkes haddini bilmeli diyor. Bunun üzerine Davutoğlu üsteleyince Karamollaoğlu tekrar sözünü kesiyor.

Daha sonra Ali Babacan da 'Madem birlikteyiz ben de Cumhurbaşkanı yardımcılığı istiyorum' diyor. Karamollaoğlu da mealen; 'Ufacık partileriz herkes yerini bilmeli' diyerek tekrar devreye giriyor. Kemal Kılıçdaroğlu da bunlara hiç ses çıkarmıyor."