Koronavirüs

Çamlıca Camisi'nden ''Evde Kal'' mesajı...

İstanbul'da Büyük Çamlıca Camisi'nde Koronavirüs salgınını önleme tedbirleri kapsamında alınan kararlara uyulmasıyla Berat Kandili'nde de İbadet yapılamadı. Büyük Çamlıca Camisi'ne, "Evde kal Türkiyem" yazılı mahya asıldı.

İstanbulluların cuma namazı ve kandil gecelerinde namaz kılmak için sıkça tercih ettiği Çamlıca Camii, Beraat Kandili’nde de Koronavirüs tedbirleri nedeniyle boş kaldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Koronavirüs salgınına karşı önlem almak amacıyla geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Koronavirüs'ün yayılma riskine karşı aldığımız yeni tedbirler çerçevesinde; cuma günü ve kandil gecesi cami ve mescitler kapalı tutulacak, cuma namazı için sala okunmayacaktır" ifadelerine yer vermişti.

Vatandaşların kalabalık ortamda bulunup risk oluşturmaması sebebiyle alınan kararın ardından Beraat Kandili gecesinde namaz kılınmadı. Çamlıca Camini’in mahyasına “ Evde Kal Türkiyem” yazıldı. Cami minaresinden ise dualar yükseldi.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.