Popüler Haberler |

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin kimdir? Kaç yaşında, nereli?

Vedat Bilgin kimdir? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabinede yapacağı değişiklikler günler öncesinden konuşuluyordu. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de konuyla ilgili açıklama yapmış kabinede değişiklik yapılacağının sinyalini vermişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Vedat Bilgin kaç yaşında, nereli

Çalışma ve Sosyal Güvenlik olarak açıklanan Vedat Bilgin kaç yaşında, nereli gibi sorular vatandaşların merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekibinde yaptığı değişiklikler son dakika ajanslara düştü. Buna göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na getirilen isimler belirlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na getirilen Vedat Bilgin ile ilgili detaylar haberimizde.

VEDAT BİLGİN KİMDİR?

22 Eylül 1954'te Bayburt'ta doğdu. Baba adı Ahmet, anne adı Gülpaşa'dır.

Öğretim Üyesi; Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde "Şehirleşme ve Sanayileşme İlişkileri" konusunda master çalışmasını, "Türkiye'de Sanayileşme Politikaları ve Demokratikleşme Süreci" adlı çalışmasıyla da İktisat Sosyolojisi alanında doktorasını tamamladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin kimdir? Vedat Bilgin kaç yaşında, nereli?

York Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. Michigan Üniversitesinde "Orta Doğu Toplumlarında Modernleşme Sorunları" konulu uluslararası çalışmada yer aldı. Gazi Üniversitesi İİB Fakültesinde Öğretim Üyeliği, TCDD Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanlığı ve Başbakan Başdanışmanlığı görevlerinde bulundu. Çok sayıda yayımlanmış araştırma kitabı, makale ve çalışmaları bulunmaktadır.

İyi düzeyde İngilizce bilen Bilgin, evli ve 2 çocuk babasıdır.