Ekonomi |

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin: EYT meselesini yıl sonuna kadar çözeceğiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT ile ilgili çalışmalar konusunda açıklamalar yaptı. Bakan Bilgin, sorunun bu yıl sonuna kadar çözmeyi hedeflediklerinin altını çizerek, "Bu yılın sonuna kadar bu yolda önümüzde olan bütün dosyaları çözeceğiz. Alternatif çözüm önerilerine çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, Emeklilikte yaşa takılanlar yıl sonuna kadar çözmek istediğimiz dosyalardan biri olduğu açıklamasını yaptı.

Emekliye yapılacak enflasyon farkı ve asgari ücret zamlarına ilişkin değerlendirmeler yapan Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile de ilgili olarak konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konuya ilişkin, "Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) meselesi masamızda. Türkiye'nin emekçileri endişe etmesinler. Türkiye'nin her bir sorunu önümüzde çözülmesi gereken bir dosya olarak duruyor. Bu yılın sonuna kadar bu yolda önümüzde olan bütün dosyaları çözeceğiz. Alternatif çözüm önerilerine çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bilgin, sözleşmeli işçi sorununu sadeleştireceklerini de dile getirerek, "Kadro haklarını vereceğiz, bazı sözleşmelilere kamunun ihtiyacı var" dedi.