Bursaspor'a FIFA'dan kötü haber geldi

Bursaspor'a Luka Capan davasından dolayı 2 dönem transfer yasağı geldiğini açıklandı.

TFF 2. Lig'de mücadele eden Bursaspor'a FIFA'dan kötü haber geldi. Yeşil-Beyazlı ekip Luka Capan davasından dolayı 2 dönem transfer yasağı geldiğini açıkladı.

Yaşanan gelişmelerin ardından Yeşil-Beyazlı ekip, yaptığı açıklamada konuyu Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) taşıyacağını ve gerekli itirzaları gerçekleştireceğini duyurdu.

Bursaspor'dan yapılan açıklama şu şekilde:transfer

"Luka Capan tarafından kulübümüz aleyhine açılan dava kapsamında FIFA tarafından verilen karar 4 Ekim 2022 tarihinde kulübümüze tebliğ edilmiştir. Söz konusu kararda kulübümüzün geçmiş dönemlerdeki ödeme prensipsizliği, borçlu olunan dosya sayılarının fazlalığı ve yakın zamanda Tim Matavz, Reagy Ofosu Baah, Namık Alaskarov dosyalarında da sözleşmeyi ihlal ederek feshe sebebiyet verdiği, aynı durumun Luka Capan dosyasında da söz konusu olduğu belirtilmiştir. Sürekli tekrar eden ihlaller nedeniyle FIFA kulübümüzü 2 transfer dönemi kalıcı transfer yasağı ile cezalandırmaya karar vermiştir. Kulübümüz olarak itiraz süresi içerisinde bir üst mahkeme olan CAS’a (Court of Arbitration for Sport) gerekli olan itirazlar yapılarak, Bursasporumuzun tüm hakları sonuna kadar savunulacaktır."

Bursaspor'a FIFA'dan kötü haber geldi

Bursaspor'a FIFA'dan kötü haber geldi ile ilgili etiketler Bursaspor FIFA TFF Transfer yasak Luka Capan