Bursa'daki uçak faciasından 5 dakika önce yapılan konuşma ortaya çıktı! 'Geri dön' uyarısını dinlememiş...

Bursa'da düşen tek motorlu uçağın pilotu Hakan Köksal'ın son konuşmaları ortaya çıktı. Köksal'ın, hava şartlarının kötü olması nedeniyle havalimanından "Geri dön" uyarısına rağmen "İnerim" dediği öğrenildi. Uçak bu konuşmadan 5 dakika sonra düşerek paramparça oldu.

Bursa'da Ovaakça Doğalgaz Çevrim Santrali yakınlarına düşen Aero Bristell B23 tipi tek motorlu uçak kazasıyla ilgili soruşturma sürerken dikkat çeken bilgiler geliyor. 

Kazada hayatını kaybeden pilot Hakan Köksal (54), Çalık Halil Camii'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

 Bursa'daki uçak faciasından 5 dakika önce yapılan konuşma ortaya çıktı! 'Geri dön' uyarısını dinlememiş...

Uçakta bulunan ve en büyük hayali pilot olmak olan Burcu Sağlam (22) ise Yıldırım ilçesinde, öğle vakti kılınan namazın ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Kaza kırım ekiplerinin olay yerinde yaptığı incelemenin ardından uçağın enkazı bölgeden kaldırıldı. Uzmanlar kazanın kesin nedeninin yapılacak incelemenin ardından ortaya çıkacağını belirterek, kesin neden için kaza raporunun beklenmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Yapılan ilk belirlemelere göre ise uçağın yoğun sis nedeniyle görüş şartlarının 15-20 metreye kadar düşmesiyle birlikte yüksek gerilim hattına çarparak düştüğü değerlendiriliyor.

 

"GERİ DÖN" UYARISINA RAĞMEN...

Köksal'ın kazadan önce Bursa Yunuseli Havalimanı'na hava şartlarını sorduktan 5 dakika sonra kazanın yaşandığı ortaya çıktı. Köksal ile kaza öncesi yaptığı görüşmeyi anlatan öğretmen pilot Vedat Sarıkaya "Pamukova'ya gidip geleceğini söyledi. Oradan kalktıktan sonra burayı arayarak hava şartlarını sordu.

Bursa'daki uçak faciasından 5 dakika önce yapılan konuşma ortaya çıktı! 'Geri dön' uyarısını dinlememiş... - Resim : 3

'Hava şartları iyi değil. Mümkünse geri dön' dedik. 'İnerim' dedi. Aradan 5 dakika geçtikten sonra ise kaza meydana geldi" dedi. Köksal'ın, Sakarya'nın Pamukova ilçesine 4 kişilik uçak lisansını almak için gittiği öğrenildi.

 Bursa'daki uçak faciasından 5 dakika önce yapılan konuşma ortaya çıktı! 'Geri dön' uyarısını dinlememiş... - Resim : 4

Bursa'daki uçak faciasından 5 dakika önce yapılan konuşma ortaya çıktı! 'Geri dön' uyarısını dinlememiş... - Resim : 5

Bursa'daki uçak faciasından 5 dakika önce yapılan konuşma ortaya çıktı! 'Geri dön' uyarısını dinlememiş... - Resim : 6

 

Bursa'daki uçak faciasından 5 dakika önce yapılan konuşma ortaya çıktı! 'Geri dön' uyarısını dinlememiş... ile ilgili etiketler Bursa