Yaşam

Yolculuk sırasındaki beddua otobüsü karıştırdı

Ankara'ya gitmek üzere Bursa'dan hareket eden yolcu otobüsünde şoförün dinlediği müzik nedeniyle tartışma çıktı. Necla P. isimli yolcu, şoförden müziği sesini kısmasını istedi. Şoför bu talebi reddedince tartışama büyüdü. Yolcunun "İnşallah otobüsün ön camı patlar ve yüzün paramparça olur" ifadelerini kullanması üzerine şoför, aracı park ederek kadından şikayetçi oldu. Polis ekipleri olaya müdahale etti.

Ankara'ya giden yolcu otobüsüne Bursa'dan binen Necla P. (36) isimli kadın yolcu, şoförün dinlediği müzikten rahatsız oldu. Bu nedenle şoförü uyaran kadın, ret yanıtı alınca adeta çılgına döndü.

''İNŞALLAH ÖN CAM PATLAR YÜZÜN PARAMPARÇA OLUR''

7 numaralı koltukta oturan kadın, şoförün arkasında yer alan boş koltuğa geçerek, tepki gösterdi. Şoförün müziğin sesini kısmasına rağmen yol boyunca tepkilerini sürdüren kadın, kendisine tepki gösteren bir başka yolcuya 'İnşallah otobüsün ön camı patlar ve yüzün paramparça olur' diyerek beddua etti.

Bu gelişme üzerine otobüs şoförü Zafer Ç., aracını İnegöl ilçesinde yer alan yolcu terminaline çekerek, polis ekiplerine haber verdi.

ÖFKELİ YOLCUYU ANCAK POLİS SAKİNLEŞTİREBİLDİ

İhbar üzerine olay yerine gelen polis memurları, taşkınlık çıkaran kadın yolcuyu sakinleştirirken şoför Zafer Ç. de, yaşanılanları şu ifadelerle anlattı:

''Bu kadın beni; 'Sana iş yaptırmayacağım, işinden olacaksın' sözleriyle tehdit etti. Otobüsteki diğer yolcular da bu kadından şikayetçi...''

''ARACIN MUAYENESİ EKSİK''

Şoförün kendisine bağırdığını iddia eden yolcu Necla P. ise, "Bu aracın muayenesi de eksik. Beni, müzik rahatsız etti. Şikayetçi olacağım" diye kendisini savundu.

Olaya müdahale eden polislere diğer yolcular da karışarak; Necla P.’nin tartışma sırasında kendilerini de rahatsız ettiğini iddia ettiler.

Polisin, kadın yolcuyu koltuğuna geçirtip sessiz bir şekilde yolculuk yapması konusunda uyarısı üzerine otobüs yoluna devam edebildi.

Yaklaşık 30 dakika süren tartışmanın ardından ancak otobüs yoluna devam etti.

(DHA)

Günün Videosu
Artvin’in Arhavi ilçesinde geçtiğimiz hafta Perşembe günü selin ilk anlarında bir şahsın göle dönmüş caddede yaşadığı yaşam mücadelesi selin boyutunu bir kere daha gözler önüne serdi. O anlar çevre binadaki vatandaşlar tarafından saniye saniye cep telefonu kamerası ile kaydedildi.