Gündem |

CHP'li isimden zabıtaya tehdit! Yanındakiler saldırdı, hastanelik oldu

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde belediye ekiplerince tespit edilen kaçak yapının yıkımı sırasında görevli zabıta memuru saldırıya uğradı. Saldırganlar arasında yer alan CHP'li meclis üyesi Şahin Sevinç, kendisini kameraya alan zabıta memurunu 'Çekme tokadı yersin' diyerek tehdit etti. Sevinç'in yanında bulunan kişiler de zabıta memuruna saldırdı.

Olay, Bursa'nın Yıldırım ilçesi Vakıf Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre ruhsatsız yapının yıkımını yapılırken zabıta memuru sözlü ve fiziksel olarak saldırıya uğradı.

Binayla resmiyette bağı olmamasına rağmen CHP'li meclis üyesi Şahin Sevinç olay yerine gelerek görevlilere bilgi verilmeden yıkım yapıldığını savundu.

ZABITAYA HESAP SORDU

Görevliler ise, "Bana fırça atarak böyle konuşamazsın" diye karşılık verdi. Meclis üyesi Şahin Sevinç, "Ben sana hesap soruyorum. Ne zaman bilgi verdiniz" diye sorunca görevli, "Belediyede ilgili birimden ne zaman bilgi verildiğini öğrenebilirsin" dedi.

 

"ÇEKME TOKATI YERSİN"

 Bunun üzerine Şahin Sevinç, görüntü alan zabıtaya "Çekme tokadı yersin" diye yöneldi. Görevli ise bu anı beklediğini söylerken yanındaki kişinin yumruklu saldırısına uğradı.

ZABITA HASTANEYE KALDIRILDI

Darp edilen zabıta memuru olay yerine çağrılan ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Darp raporu alan zabıta memuru daha sonrasında yumruk atan vatandaştan şikayetçi oldu.

Yıkım işlemi gerçekleşirken jandarma da geniş güvenlik tedbiri aldı.

İHA