Spor |

Burak Yılmaz'a tarihi ceza!

Bursa maçında oyundan alındıktan sonra taraftarın protestosuna ve hocası Ünal Karaman’a sert tepki gösteren Burak Yılmaz’ın kaderi dün oylandı. Kadro dışı bırakılması dahil birçok seçenek vardı ama son noktayı başkan Ahmet Ağaoğlu koydu, golcüye çok ağır para cezası kesildi.

Trabzonspor’da son günlere Burak Yılmaz damgasını vurmuştu. Bursa maçında oyundan alınan oyuncunun protesto eden taraftara ve teknik ekibe ağır bir tepkisi olmuştu. Golcü futbolcu için nasıl bir karar verileceği merak konusuydu. Beklenen zirve dün gerçekleştirildi.

Yöneticiler hem teknik direktör Ünal Karaman hem de Burak ile görüştü. Trabzon’da yaşanan hareketliliğin detayları, İstanbul’daki başkan Ahmet Ağaoğlu’na iletildi ve son karar verildi. Buna göre yıldız futbolcuya 500 bin TL para cezası kesildi.

‘ÖZÜR DİLEYECEK’

“Hafta sonu oynadığımız Bursa maçında futbolcumuz Burak Yılmaz’ın yapmış olduğu eylemler dolayısıyla kendisine 500 bin TL idari para cezası verilmiştir. Oyuncumuzla yapılan görüşmelerde kendisi de yaşadığı üzüntüyü dile getirmiş, maçı kazanma ve gol atma hırsının etkisinde kaldığını vurgulayarak camiamızdan ve tüm kamuoyundan özür dileyeceğini tarafımıza iletmiştir.”