Burak Yılmaz: Penaltıyı atsaydım Portekiz’i elerdik, Kuntz da benimle birlikte ağladı

Burak Yılmaz: "Penaltıyı kazanınca tüm arkadaşlarım topu bana bıraktı. Ben de atmak istekliydim. Müthiş heyecanlandım. Arkamda bütün ülke insanlarının sorumluluğu vardı. Zemin ıslak ve yumuşaktı. Sert vurma isteğim topu yükseltti. Topun auta gittiğini görünce kahroldum. Penaltıyı atsaydım Portekiz’i elerdik. En çok ülkem için üzüldüm. Kuntz da benimle birlikte ağladı"

Portekiz deplasmanında 2-0 geriye düştüğü 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Play-Off Yarı Final maçında müthiş geri dönüşe imza atmak üzereyken 86'da Burak Yılmaz'ın kaçırdığı penaltıyla maça damga vurmuştu.

Bir futbolcunun yaşayabileceği en büyük talihsizliklerden biriyle karşılaşan tecrübeli futbolcu, karşılaşma sonrası sıcağı sıcağına yaptığı açıklamada milli takımı bıraktığını açıklarken, “Nasıl atamadım, hâlâ şok içindeyim. Bu penaltıyı, ömrüm boyunca her gece atacağım belki de uyumadan, rüyamda” sözleriyle dile getirdi duygularını.

Hürriyet'e konuşan Burak yılmaz, şunları söyledi:

“Penaltıyı kazanınca tüm arkadaşlarım topu bana bıraktı. Ben de atmak istekliydim. Müthiş heyecanlandım. Arkamda bütün ülke insanlarının sorumluluğu vardı. Zemin ıslak ve yumuşaktı. Sert vurma isteğim topu yükseltti. Topun auta gittiğini görünce kahroldum. Penaltıyı atsaydım Portekiz’i elerdik. En çok ülkem için üzüldüm. Maçtan sonra başkanımız Nihat Özdemir, Stefan Kuntz ve takım arkadaşlarım bana destek oldu. En çok Kuntz üzüldü. Benimle birlikte ağladı. Lille takımındaki arkadaşlarım da arayıp moral verdiler. Sabaha kadar uyayamadım. Çok üzgünüm.”

 

Burak Yılmaz: Penaltıyı atsaydım Portekiz’i elerdik, Kuntz da benimle birlikte ağladı ile ilgili etiketler Burak Yılmaz A Milli Takım