Spor |

Burak Yılmaz: "Kuntz hocanın ufak dokunuşlarını siz de fark edeceksiniz"

A Milli Takım Kaptanı Burak Yılmaz, "Henüz 3 gündür beraberiz. Hocadan saha içinde radikal bir değişiklik yapmasını bu kadar kısa sürede beklememek lazım. Ama takım üzerinde küçük dokunuşları olacaktır. Bunu siz de fark edeceksiniz" dedi.

A Milli Takım, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu 7. maçında yarın Norveç ile karşılaşacak. Karşılaşma öncesi düzenlenen basın toplantısında Burak Yılmaz açıklamalarda bulundu.

Maçın öneminin farkında olduklarını ifade eden tecrübeli santrfor, "Kazanmamız gereken bir maç. Puan kaybına tahammülümüz yok. Elemelere iyi başladık, kötü devam etti. Bunları bir kenara bırakalım. Yarın 3 puana, galibiyete konsantre olmuş bir milli takım var. Yeni bir hava, bir ortam, yeni bir hoca var. Bizler de kendisine sizler gibi yardımcı, destek olmak zorundayız. Tamamen yarına konsantre olmuş, galibiyetten başka bir düşüncesi olmayan bir milli takım var. Çalışmalarımızı, hazırlıklarımızı yaptık. Maç saatini bekliyoruz" diye konuştu.

"KAZANARAK 2. SIRAYA YÜKSELMEK İSTİYORUZ"

İlk etapta yarınki maçı kazanarak 2.sıraya yükselmek istediklerini ifade eden Burak şunları söyledi: "Arkadaşlarımız hem çok genç hem de tecrübeliler. Üst düzet takımlarda oynayan isimler. Onların desteğe ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Futbolda ağabeylik statüsüne inanmıyorum. Sahada herkes eşit. Ağabey, kaptan, büyük, küçük fark etmiyor. Onlardan daha fazla kilometre yaptığım için gerekli konuşmalarımı yapıyorum. Benim de onlardan öğrendiğim çok şey var. Ben yarınki maç için konuşmanın ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Çünkü her şey ortada. Şimdilik kazanıp 2'nci olmak istiyorum. Her şey yolunda. Gerekli konuşmaları yaptık."

"RADİKAL BİR DEĞİŞİKLİK BEKLEMEMEK LAZIM"

"Hocamız yeni geldi. Henüz 3 gündür beraberiz. Saha içinde radikal bir değişiklik yapmasını bu kadar kısa sürede beklememek lazım. Ama takım üzerinde küçük dokunuşları olacaktır. Bunu siz de fark edeceksiniz. Uzun süreli sözleşme, idealleri olarak buraya geldi. Ona destek olup, zaman tanımak gerekiyor. Kısa sürede radikal bir değişiklik beklemeden. Maç sonunda gerekli etkiyi yaratacaktır. 6 aylık sürece gelince, biz de bilmiyoruz. Geçmişi analiz ettik. Şu durumda 6 aylık süreci konuşmanın bize bir yararı olmayacak. Hep beraber yarına konsantre olalım. 6 aylık süreci daha sonra konuşuruz."

"TAKIM ÜZERİNDE BİR BASKI YOK"

"Takım üzerinde bir baskı yok. Ama bana göre futbolcuların üstünde baskı olmalı. Baskı futbolcuyu ayakta, diri tutan en büyük unsurdur. Arkadaşlarımız rahat. Stresten uzak kalmaya çalışıyoruz. Biraz internetten uzak kalmaya çalışıyoruz. Hoca da bunu sağlamaya çalışıyor. Baskıyı üzerine almaya çalışıyor. Takım üzerinde bir baskı yok. Diri ve ayakta durmamız için baskı olmalı."

"Böyle maçlarda eksiklerin hissedileceğini düşünmüyorum. Hepimiz ülkemiz için oynuyoruz. Karşı tarafta eksiklerin yerine oynayacaklar da ülkesi için oynadığını hissedip ona göre performans verecektir. İlk maçta da tam kadrolardı. Orada da iyi bir oyunla iyi bir skor elde ettik. İlk maçın da yarınki maça bir garantisi olmayacak. Bu seviyelerde eksikliğin hissedileceğini düşünmüyorum."

Sitene Ekle