Popüler Haberler

Burak Elmas kimdir? Serveti ne kadar, vaatleri neler? Burak Elmas yönetim kurulu listesi

29 Mayıs’ta Galatasaray başkanlık seçimlerine aday olanlar arasında yer alan Burak Elmas kimdir sorusu sarı kırmızılı taraftarlar tarafından merak edilmekte. Burak Elmas serveti ne kadar, vaatleri neler? İşte Burak Elmas yönetim kurulu listesi…

Daha önceden 5 Mayıs tarihinde yapılması planlanan ancak pandemi dönemi nedeniyle 29 Mayıs’a ertelenen Galatasaray başkanlık seçimlerinde adaylardan birisi de Burak Elmas. Galatasaray Spor Kulübü başkan adaylığı için resmi başvurusunu yapan Burak Elmas’ın yönetim kurulu listesinde kimlerin olduğu da merak edilmekte.

BURAK ELMAS KİMDİR?

1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Burak Elmas, ünlü iş adamı Sezgin Elmas’ın oğludur. Baba tarafından aslen Giresunlu olan Elmas, Avusturya Lisesi’nden mezun olduktan sonra University of Denver’da Finans ve Pazarlama eğitimi aldı. Elmas, Sezginler Holding A.Ş., Exel Depolama ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı.

Üç dönem Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Elmas’ın 2017 yılında Galatasaray Başkanlığı adaylığı için de ismi geçti. Özhan Canaydın döneminde futbol şube sorumlusu olarak görev alan Burak Elmas eski Galatasaray Başkanı Faruk Süren’in de damadıdır. Yelda Süren ile evliliğinden bir oğlu ve birde kızı vardır.

BURAL ELMAS SERVETİ

Türkiye’nin en büyük gıda holdinglerinden birisi olan Yıldız Holding’in Godiva Investments şirketinde CEO olarak görev almakta olan Burak Elmas, son 9 senedir de görevine devam etmektedir.

BURAK ELMAS YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Galatasaray başkan adaylarından Burak Elmas’ın yönetim kurulu listesinde; Ali Polat Bengiserp, Mehmet Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem Ardakoç Kanık, Turhan Özen, Burçak Emre Zorlu, Şükrü Köksal Ünlü, Murat Tacir, Mustafa Özgür Kalelioğlu, Özgür Işıtan Gün bulunuyor. Açıklanan yedek yönetim kurulu listesinde ise İbrahim Reha Keskin, Selim Sefada, Abdulvahap Gazi Tanrıverdi, Mehmet Polat Kalafatoğlu ve Ahmet Ozan Şener gibi simler yer alıyor.

Elmas'ın Denetim Kurulu asil listesinde ise Asaf Savaş Akat, Tolga Erem ve Emre Şehsuvaroğlu; yedek listesinde ise Barış Nane, Anıl Mertol ve Nazımcan Angın isimlerine yer verildi.

Yorumlar