Spor |

Bülent Uygun boş sözleşmeye imza attı

Çaykur Rizespor, teknik direktör Bülent Uygun ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı. Uygun, Mehmet Cengiz Tesislerinde düzenlenen imza töreninde boş mukaveleye imza attı. Uygun, Sumudica'nın "Morinho da gelse bu takımı kurtaramaz" sözlerine cevap verdi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Çaykur Rizespor yola Bülent Uygun'la devam ediyor. Süper Lig'de 8 maçtır kazanamayan Karadeniz ekibi, tecrübeli teknik direktörle 1.5 yıllık sözleşme imzaladı. Sezona Stjepan Tomas'la başlayan Rize'de Marius Sumudica da dikiş tutturamamıştı.

Mehmet Cengiz Tesislerinde düzenlenen imza törenine katılan kulüp başkanı Hasan Kartal, “Rizespor da böyle fazla hoca değişmesi aslında iyi de bir şey değil. İnşallah bu duraktan sonra uzun bir süreç gideriz. Neticede birkaç hoca ile denedik olmadı. Ama bundan sonra inşallah sevgili hocamızla uzun süreli beraber oluruz, başarılara beraber imza atarız, hep beraber bütünleşiriz. Biz yönetim kurulu olarak ve başkan olarak gayet olumlu bir hava estiğini görüyorum. Hiç sıkıntımız yok, problemimiz yok. İnşallah şehirle de taraftarlarımızla da bütünleşmek kaydıyla daha iyiye doğru gideceğimizden son derece eminim. Vermiş olduğum bu kararın doğru olduğunu inanıyorum. Bu doğrultuda devam edeceğiz” dedi.Çaykur Rizepsor taraftarının bir kısmı tarafından sosyal medyada pek hoş karşılanmayan Bülent Uygun ise şunları söyledi: “Rize Baba ocağım, baba ocağına gelmekten ve sizlerle birlikte olmaktan bu anlı şanlı büyük Rizespor camiasına en güzel şekilde temsil etme adına burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Mevlana'nın çok güzel bir sözü vardır ‘Dün dünde kalmıştır cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım’ Biz dünü dünde bırakıyoruz, bugün inşallah hep beraber başta büyük Rizespor taraftarlarıyla birlikte çıktığımız bu yolda bana güvenen sayın başkanım ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Rizespor’umuzu bir an önce hak ettiği yere, yukarılara doğru tırmandırma yarışına başlamış bulunmaktayız. Ben öncelikle başkanıma, boş mukaveleye imza atarak ona olan Rizespor’a olan istek ve arzumu göstermek istedim. Herhangi bir düşme primi gibi bir şey konuşulmamıştır. Seneye Avrupa'ya giden daha yukarılara çıkan başarı ödüllerini yazdırmak dilekleriyle Allah bize burada güzel başarıları sağlamayı nasip etsin.” 

Bülent Uygun Sumudica'nın ‘Morinho da gelse bu takımı kurtaramaz’ açıklamasını tasvip etmediğini de belirterek "Olası bir suç varsa suç sizdedir, kimseyi suçlayamazsınız, başaramadıysanız gideceksiniz. Ben buraya gelmekten çok mutluyum. Bırakın orta sıralarda oynamayı şampiyonlar liginde oynaması gereken  şampiyonluk yaşaması gereken bir takımdan bahsediyoruz. Hep beraber başaracağız. Bu seneyi iyi yerde bitirip gelecek seneyi planlayacağız" açıklamasında bulundu.