Magazin

Bülent Ersoy, Anıtkabir ziyareti sırasındaki görüntülerle ilgili sessizliğini bozdu

Anıtkabir'e ziyarete giden Bülent Ersoy'a bir askerin şemsiye tuttuğu görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu. Milli Savunma Bakanlığı'nın Anıtkabir ziyareti sırasında sanatçı Bülent Ersoy'a üniformalı bir subayın şemsiye tutarak eşlik etmesiyle ilgili inceleme başlatıldı. İnceleme kapsamında Anıtkabir komutanının görevden alınmasının ardından tepkilerin hedefinde olan Bülent Ersoy sessizliğini bozdu.

Sosyal medyada sanatçı Bülent Ersoy'un Anıtkabir'i ziyaret ettiği sırada üniformalı bir subayın şemsiye tutarak kendisine eşlik ettiğine ilişkin görüntüler yer aldı. Alınan bilgiye göre Milli Savunma Bakanlığı, söz konusu görüntüler üzerine konuya ilişkin inceleme başlattı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ersoy, "Benim böyle bir talebim olmadı. Garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi?" diye konuştu.

Tekerlekli sandalye üzerinde Anıtkabir'e giden ünlü sanatçı Bülent Ersoy'a bir subayın şemsiye tuttuğu görüntü büyük tepki çekti. Bu görüntülerin ardından Milli Savunma Bakanlığı olayla ilgili inceleme başlatırken Anıtkabir komutanı ve takım komutanı görevinden alındı. İddiaların odağındaki Bülent Ersoy da konuyla ilgili sessizliğini bozdu.

Bülent Ersoy, Anıtkabir ziyareti sırasındaki görüntülerle ilgili sessizliğini bozdu


GÖREVDEN ALINDILAR


İnceleme kapsamında Anıtkabir komutanının görevden alındığı öğrenildi. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Hakkında inceleme başlatılan Anıtkabir Komutanı ve Takım Komutanı görevinden alınmıştır" denildi.

 

BÜLENT ERSOY SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Erol Köse'ye özel açıklama yapan Bülent Ersoy, "Sadece ve sadece ataya duamı ettim. Mozalesinin başında saygı duruşunda bulundum. Kimse bana şemsiye versin, sandalye versin demedim. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm. Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi? Şemsiye tutulmasına gerek de yoktu. Ben oraya gittiysem yağmur da olsa sel de olsa kar da yağsa ki yağıyordu zaten. Saygı duruşunda dururken şapkamı çıkardım. Adamdan böyle bir talebim olmadı zaten. Çünkü başımda şapkam vardı. Şapkam çıktığı zaman da yanımda ve arkamda görevli yoktu. Bir ara demek ki tutmuş. Bunda benim ne gibi dahlim olabilir. Ben istemesem görmesem de şemsiye tutmuşlar. Ne olacak ne var bunda?" dedi.