Gündem |

Bülent Eczacıbaşı silahlı adamlarıyla baskın yaptı

Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve eşi Oya Eczacıbaşı Bodrum'da büyük bir skandala imza attı! İmar anlaşmazlığı nedeniyle komşu şantiyeleri ile bir tartışma yaşadıkları iddia edilen Eczacıbaşı Ailesi beraberlerindeki kişilerle bir şantiyeye zorla girerek terör estirdi! Şantiye çalışanlarının telefonlarına zorla el konulsa da o anlar kameralar tarafından kayda alındı...

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Bodrum'da halk plajını özel plaj haline getirme, plaja giden kamu yolunu demir kapıyla engelleyip, halkın kullanımına açık olması gereken alanı vatandaşların girişine kapatma, kaçak iskele ve yine kendi arazileri içindeki 10’a yakın kaçak yapıyla gündeme gelen Eczacıbaşı Ailesi'nin çok konuşulacak görüntüleri ortaya çıktı!

Söz konusu imar teşebbüsleri üzerine Bodrumlular tarafından hem Bodrum Belediyesi’ne hem de CİMER’e haklarında suç duyurusunda bulunulan Eczacıbaşı Ailesi konuya dair “İmar affı başvurusunda bulunduk” açıklaması yapmıştı.

ŞANTİYEDE TERÖR ESTİ

Medyaradar’ın haberine göre, bu gelişmelerin ardından, geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediyesi tarafından sahili kapatan duvarı yıkılan Eczacıbaşı bu kez de komşu şantiyeleri silahlı adamları ile bastı!

Şantiye çalışanlarının tartaklandığı ve cep telefonlarının gasp edilmeye çalışıldığı görüntüler de yine Medyaradar tarafından yayımladı.

Görüntülerde, çalışanların “Burası özel arazi, buraya giremezsiniz” uyarıları üzerine Bülent Eczacıbaşı’nın “Biz ister çıkarız ister çıkmayız, kimse bir şey yapamaz bize” dediği görüldü.

Aynı çalışanın “Polise şikayet edeceğiz” uyarısı üzerine Bülent Eczacıbaşı’nın “Et” yanıtını vermesinin ardından korumaları, komşu şantiyedeki çalışanın elindeki telefonu zor kullanarak aldı ve görüntüleri silmeye başladı.

Yaşanan kısa arbedenin ardından kayıtların silindiğini düşünen Eczacıbaşı ve silahlı korumaları şantiye alanını terk etti.

ECZACIBAŞI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Eczacıbaşı Topluluğu'ndan yapılan kamuoyu açıklamasında, bazı sosyal medya hesaplarında, “Eczacıbaşı Cennet Koyu’nu kapatmak isteyince olay çıktı” başlığıyla yayınlanan içeriklerin hiçbir şekilde gerçekleri yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamanın devamında, "Söz konusu olayda, Bodrum’daki kendi arazisine ulaşmak için tek yol olan ve kamu mülkiyetinde bulunan araziden geçmek isteyen Bülent Eczacıbaşı, Çağdaş İnşaat tarafından ruhsatsız olarak ve SİT alanında gerçekleştirilen inşaatın görevlileri tarafından “burası özel arazi” denilerek engellenmek istenmiş ve bu nedenle tartışma yaşanmıştır. Konuya ilişkin adli süreç devam etmektedir. Kamuoyunun bilgilerine sunarız." denildi.

ECZACIBAŞI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU!

Olayın ardından şantiye yönetimi, savcılığa giderek Bülent Eczacıbaşı ve çalışanları hakkında ‘Araziye izinsiz girmek’ten suç duyurusunda bulundu.

 

Sitene Ekle